Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 105906
Aktuální články ...

Muzika; 17.06.2010 12:50; Komentáře (0)

Hudební medailónek Mindy Smith

Mindy Smith (*1972, Long Island, New York) je americká písničkářka pohybující se na rozhraní žánrů folk, country, rhythm & blues, bluegrass, pop, rock, ... s příjemným melodickým hlasem.

K muzice jí to táhlo už od malička, v roce 1998 se přestěhovala do Nashvillu a začala se věnovat své hudební kariéře profesionálně.

Větší popularitu jí přinesla spolupráce na projektu Dolly Parton tribute na který nazpívala slavnou Jolene. Následovalo debutové album One Moment More (2004) a pak Long Island Shores (2006), vánoční My Holiday (2007) a novinka Stupid Love (2009). Převážná většina písní na albech je autorská.

 

Raggedy Ann (One Moment More), u nás známá v podání skupiny P.R.S.T.
Out Loud (Long Island Shores), první singl druhého alba
What If the World Stops Turning (Long Island Shores), krásný duet s Buddy Millerem
What Went Wrong (Stupid Love), rozjezdová píseň nového alba

Away in a Manger (My Holiday), tradiční vánoční píseň s  Alison Krauss
Highs and Lows (Stupid Love), svižná píseň povedeně podbarvená banjemPrvní zákon aneb cesta tam a s prázdnou zpátky
07.06.2010 20:31; autor: gerlant; komentáře (0)

Joe Abercrombie - První zákon: Sama čepel, Až budu viset, Poslední argument králů (Polaris, 2008-2009)

 

Bylo nebylo království a to jednoho krásného dne napadla horda nelítostných barbarů ze severu a jako na potvoru jim vyhlásili válku také divoké jižanské kmeny.


Jak to vlastně bylo, je a jak to dopadne se dozvíme z vyprávění hrdinů té doby:

Logen - nechvalně proslulý barbar z drsného severu, propadající nekontrolovatelným záchvatům vraždícího šílenství (barsekru)

Sand dan Glotka - výkonný inkvizitor jeho královského veličenstva, mrzák se sžíravě ironickým pohledem na svět, který už nemá co ztratit

Ferro - vraždící jižanský stroj plný nenávisti k těm, kteří zotročili její národ

Bayaz - mág ze zapomenutých časů spěchající na pomoc království v krizi

Jezal dan Luthar - namyšlený šlechtický floutek, nadějný důstojník královské armády a adept na vítěze letošního velkého šermířského turnaje.


Jak zjistit kolik osob v ČR má IQ pod 50?
21.05.2010 08:53; autor: gerlant; komentáře (0)

28. a 29. května proběhne celonárodní průzkum.

 

Příspěvek jsem zahrnul do kategorie Legrácky,ale děsím se toho, že výsledek onoho průzkumu bude dost hrůzným poznáním. A co potom?Deprimovaný medvídek

Emigrovat dokud to ještě bude možné? Ale kam?

Bojem proti přesile hlupáků člověku rychle dojdou síly.


S princeznou na věky věků
11.05.2010 10:21; autor: Sičák; komentáře (1)

Hrdina s princeznouZáchrana princezny a život s ní až do smrti smrťoucí je finální metou většiny pohádkových hrdinů.


Film; 10.05.2010 12:04; Komentáře (0)

Postradatelné mačety

Snad každý narozený v 70.-80. letech s nostalgií vzpomíná na akční filmy svého mládí. Pánové určitě. Mizerný obraz z VHS, český rychlodabing, ale mazec. Pro dnešní popcornový filmy jako by akční hrdinové nebyli na skladě. Letos to vypadá, že si oživíme vzpomínky hned dvakrát.

 

O prázdninách nás čeká jednak Machete Roberta Rodrigeze v hereckém obsazení: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Lindsay Lohan, Robert De Niro, Jessica Alba, Don Johnson a pohublý Steven Seagal jako záporňák! Trailer na film, který byl natočen na základě traileru na fiktivní film, který nakonec fiktivní nebude, slibuje špinavou oldschoolovou akci.


Trailer na akční film Roberta Rodrigueze Machete (2010)

A také Stalloneho hláškující tým The Expendables v megahvězdném obsazení: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, ...


Trailer na akční film Sly Stalloneho The Expendables (2010) s hvězdným obsazením.Muzika; 03.05.2010 15:55; Komentáře (0)

Nejezchleba na lovu

V prosinci 2009 vyšlo nenápadně sólové album Olina Nejezchleby (ETC, Blues Session, Marsyas, Ivan Hlas, ...) Noční lov. Album bylo nahráno pouze v duu s Norbi Kovácem, přesto se dočkáme u většiny písní plného folkrockového zvuku, díky multiinstrumentálnosti obou protagonistů. Jediným hostem je rapující Marek Eben, který také přispěl textem k úvodní Něco se chystá. Ostatní texty a všechny melodie jsou autorské.

Písně na albu jsou osobní, hravé, žánrově pestré, poetické, smutně pravdivé i úmyslně blbé. Z alba je cítit, že bylo natočené bez tlaku, jen tak pro radost, ne pro hitparády a tučné zisky, ani pro besídky intelektuálů. V dnešní době něco nevídaného. Dobře se to poslouchá i při opakované reprodukci.Legrácky; 25.04.2010 10:18; Komentáře (0)

Homerův jazyk

 

 

homerův jazyk 1

"Jazyk musí mít v sádře několik týdnů.

Trochu nepříjemné pro váš sexuální život."

homerův jazyk 2

"Ani ne. Když ode mě bude něco chtít, tak mi to napíše."Mejlovo šílenství
19.04.2010 19:25; autor: gerlant; komentáře (0)

Milan Hlavsa - Šílenství (1999)

Šílenství 5:58; Divnej svět 5:26; Kapky krve 6:07; Trouble every day 6:40; Moc jsem si neužil 5:03; Půlnoc 3:20; Skořápky 5:34; Angels hair 4:11; Klaustrofob 5:35; Kouzla a čáry 5:43

1999, Globus Music

Před svou smrtí nám Mejla zanechal své Šílenství. Nechte ho znít ve své hlavě.


Muzika; 08.04.2010 23:59; Komentáře (0)

Neruda není Eleffant a Ruppert není Bárta

Tvrdý, syrový, hřmotný, kytarový, rockový kravál. Hlásají noviny o novém projektu Romana Holého Neruda. Uh. Cože? Asi mám trošku jiné představy. Neruda křečovitě balancuje na hranici jakéhosi popu, unergroundu a kdovíčehoještě - ano i rocku. A kdesi v tom všem se utápí zcela jistě nerockový Ruppertův hlas, který zabíjí místy povedené texty.

Ale jedno pozitivum jsem na Nerudovi našel. Narazil jsem díky němu na projekt Štěpána Smetáčka, Miroslava Chyšky, Milana Brouma a Dana Bárty - Die El. ELEFFANT !? a tentokrát skutečně rockovou a povedenou desku Elephantology ? (1994). yesMuzika; 07.04.2010 10:04; Komentáře (0)

Split Lip Rayfield - konečně pořádný death metalgrass

Aby mě zaujal nějaký bluegrass, musí to být něco zajímavého, netypického. U Split Lip Rayfield je to basa. Podomácku vyrobená, jednostrunná basa Jeffa Eatona, která to za podpory banja a mandolíny hrne nezadržitelně přímo na bránu. A gólem v poločase alba I'll Be Around je hustej nářez The High Price of Necromancy.

 

 Legrácky; 05.04.2010 12:06; Komentáře (0)

Velikonoční zajíček

Velikonoční zajíček má zřejmě původ v pohanských rituálech oslavující příchod jara ...

Velikonoční zajíčciNa Okoř je cesta ...
04.04.2010 09:30; autor: gerlant; komentáře (3)

Mapka okolí OkořeJako první jarní výlet vybrala Kopretinka procházku údolím Zákolanského potoka a návštěvu měšťanského hradu Okoř. Byla první aprílová sobota a počasí v mezích polojasno-zataženo. Hurá do přírody.


ČlánkyČlánky 179-190 z celkem 214   
Nejnovější | Novější | Starší | Nejstarší
Vítejte na mých stránkách.

A taky bychom potřebovali hrošici. Tedy, abyste rozuměl, jeho lordstvo říká, že už máme dva hrochy, a to má pravdu. Já jenom tvrdím, že to pro Rudolfa a Křesomysla není přirozené, chápejte, já nechci soudit, já jenom říkám, že to není správné.

08
březen
2021
po

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".