Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 79722
10.03.2009 15:14
Bokomaří pouť k Želivce
autor: gerlant

Pouť na Želiv mohla patřit mezi nejlepší počiny tramtárijské Bokomary. Kdyby ... kdyby si nenašla novou zpěvačku
Bokomara - Pouť na Želiv

BOKOMARA & Naďa Urbánková - Pouť na Želiv
Jednou sved nás Bůh, Pouť na Želiv, Babička Majka, Samota, Pygmalion, Vánoční přání, Betlémský příběh, Co dál, Ej na políčku, Našel jsem já ružu, Já tě poznám, Cowboy song; BONUS: Nelži mně šuhajku
    Fleret má svoji Jarmilu Šulákovou, Luboš Javůrek se ujal paní Urbánkové. Jedna spolupráce působí příjemně osvěžujícím dojmem, jako třešnička na dortu, byť někdy úsměvně, druhá poněkud nepřirozeně, uměle.
    Písničky na Pouti se dají rozdělit do čtyř kategorií. Ty, kterých se paní Urbánková neúčastní nebo jen minimálně patří k ozdobám alba - padnoucí hudební kabátek pro básně naší textařské elity ve slušivých folkrockových barvách a Luboš Javůrek opěvující jejich krásu s lehkostí a upřímností autora. Pak tu máme bokomaří známé písně, které můžeme porovnat s jejich staršími sestřičkami. U nich mi vadí styl zpěvu paní Urbánkové nejvíc. Jakási snaha o dokonale srozumitelné vyslovování a nepřirozené frázování kazí atmosféru písničky a posluchač jen kroutí smutně hlavou. Dále jsou na albu "nové" písně přímo pro zpěvačku u kterých mě styl zpěvu tolik neirituje, průměrné i povedené. A pak tu máme poslední kategorii, píseň Co dál, která na album nepatří neb je přímo antibokomaří, ale naštěstí jediná.
    Pokud bych se mohl přimluvit, tak příště koktejl z ingrediencí Bokomara a Urbánková nemíchat a nabídnout jednotlivým fanouškům raději plnou sklenici toho "jejich" čistého pití.

Hodnocení:
prumer


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
O+O =


Vítejte na mých stránkách.

Ti nejkrutější nepřátelé přicházejí vždy s tím nejsladším úsměvem

26
březen
2019
út

In-počasí

Poslední komentáře:

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />

Petr
Trampský širák 2009

Renda Cais, vynikající zvukař a ještě lepší kamarád nás všechny včera 27.2.2015 opustil ve věku 51 let. Sbohem Rendo... :\'(


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".