Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 91486
Články v kategorii ...
Návrat Mistra?
25.01.2012 08:58; autor: gerlant; komentáře (0)

Jiří Kulhánek patří k nejčtenějším českým autorům, v žánru SF&F bezpochyby. Jeho první romány Vládci strachu a Cesta krve patří již ke kultovním. Kdyby někdo nevěděl, tak to je ten pán co píše akční krvavá béčka v tarantinovsky zábavném duchu.

 

Jeho fanoušci se do roku 2005 dělili na ty, kteří byli nadšení z jeho třetího čtyřdílného románu Divocí a zlí a na ty, kterým přišel slabší. Já patřím k těm druhým. Další dílo Noční klub snad bylo přijato bez výhrad.

 

Velkým zklamáním pak bylo v roce 2006 Stroncium. Překvapivě nudné a nezajímavé. Pokud si dobře pamatuji, knihu jsem dostal na vánoce a do konce ledna jsem se urputně snažil přehoupnout přes prvních 100 stran, rychlostí tak dvaceti za týden. Vytrval jsem a nakonec se to přeci jen rozjelo. Ale nečekal jsem to u tak dlouho přepisovaného, upravovaného, pilovaného a odkládaného díla.

 

Přiznávám, že po rozpacích nad knihou Stroncium, jsem na Mistra tak trochu zanevřel a zapomněl. Proto mě celkem překvapila informace někdy v  roce 2010, že se chystá k vydání nová kniha. A v říjnu roku 2011 skutečně vyšla. Vyhlídka na věčnost.


Lži v herně a suchozemské krysy na moři
01.11.2011 12:59; autor: gerlant; komentáře (0)

Lynch Scott: Páni parchanti 2 - Rudá moře pod rudými nebesy

 

Překlad: Roman Tilcer

Laser 2011

564 stran

 

Locke Lamora spolu s Jeanem Tannenem opustí na útěku své rodné město a přesunou se do městského státu jménem Tal Verrar, kde zakrátko začnou připravovat dosud největší loupež. Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vykonat spravedlnost na pirátské flotile. Skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě.


Literatura; 14.04.2011 14:14; Komentáře (0)

Zemřel Zdeněk Šmíd, autor trilogie Proč bychom se netopili

Ve věku 73 let zemřel spisovatel, autor knih o vodáctví, cestopisů a humoristických próz Zdeněk Šmíd. Oznámil to jeho syn, novinář Darek Šmíd. Spisovatel zemřel v sobotu 9. dubna na infarkt při šnorchlování na Seychelách.

Bezesporu nejznámějším literárním dílem Zdeňka Šmída je kultovní vodácká trilogie, zahájená knihou Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii. Nedávno vyšla i v audiopodobě, načtená hercem Davidem Novotným. V roce 2008 podle ní natočil režisér Petr Nikolaev desetidílný televizní seriál s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli.

Na vodáckou trilogii navázal Zdeněk Šmíd volně v cestopisech. Jeho vodáci s ním putovali například po Skandinávii (Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili a Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty), navštívili Afriku (Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili) a dvakrát Ameriku (Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili a Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili).

Jako vystudovaný historik se Zdeněk Šmíd v knihách věnoval také české mytologii a dějinám. Napsal knihy Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění nebo Strašidla a krásné panny. Sudetoněmecké otázce se věnoval v románu Cejch.

"Budu na něj vzpomínat jako na spisovatele, který za sebou nechal obrovské množství práce, inspirujícího muže, nadšeného cestovatele, bytostného optimistu – a hlavně jako na skvělého tátu," napsal Darek Šmíd na serveru časopisu Reflex, v němž působí. Poslední rozloučení se Zdeňkem Šmídem bude v pondělí 18. dubna 2011 ve 13 hodin v kostele sv. Václava v  Praze na Proseku.

 

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/zemrel-zdenek-smid-autor-trilogie-proc-bychom-se-netopili-p35-/literatura.aspx?c=A110413_163406_literatura_obPrvní zákon aneb cesta tam a s prázdnou zpátky
07.06.2010 20:31; autor: gerlant; komentáře (0)

Joe Abercrombie - První zákon: Sama čepel, Až budu viset, Poslední argument králů (Polaris, 2008-2009)

 

Bylo nebylo království a to jednoho krásného dne napadla horda nelítostných barbarů ze severu a jako na potvoru jim vyhlásili válku také divoké jižanské kmeny.


Jak to vlastně bylo, je a jak to dopadne se dozvíme z vyprávění hrdinů té doby:

Logen - nechvalně proslulý barbar z drsného severu, propadající nekontrolovatelným záchvatům vraždícího šílenství (barsekru)

Sand dan Glotka - výkonný inkvizitor jeho královského veličenstva, mrzák se sžíravě ironickým pohledem na svět, který už nemá co ztratit

Ferro - vraždící jižanský stroj plný nenávisti k těm, kteří zotročili její národ

Bayaz - mág ze zapomenutých časů spěchající na pomoc království v krizi

Jezal dan Luthar - namyšlený šlechtický floutek, nadějný důstojník královské armády a adept na vítěze letošního velkého šermířského turnaje.


Tenkrát v Deadwoodu
03.08.2009 13:16; autor: gerlant; komentáře (1)
Deadwood - original
Pete Dexter - Deadwood - Random House Inc (2005)

    Zlatokopecké městečko v rokli Černých hor. Po stranách bahnité ulice špinavé stany, dřevěné kůlny, zlatokopecké chajdy, salóny plné chlastu a děvek a čínská čtvrť. Deadwood.
    Na cestě do téhle díry se setkáváme s Jamesem Butler Hickokem alias Divokým Billem a jeho parťákem Charlie Utterem alias Colorado Charlie, kteří zanechali své manželky v civilizaci a sami vyrazili za dobrodružstvím, chránit prospektory, přivydělat si a za dobrodružstvím.
    Už při prvním pohledu na město ví Bill s jistotou, že tohle je jeho konečná.
Tahle země není pro férový
09.04.2009 14:38; autor: gerlant; komentáře (1)
McCarthyho román Tahle země není pro starý je o cestě. O cestě několika postav, které jsou všechny v pohybu, fyzicky i mentálně, na silnicích a v motelech, utíkají, hledají se, dedukují, skrývají se a jdou po sobě, a je to na život a na smrt. Jak se to stane, že se člověk rozhodne zahodit svůj život?
Boulleova planeta opic
06.03.2009 12:56; autor: gerlant; komentáře (0)
Legendární film Planeta opic s Charltonem Hestonem z roku 1968 zná kde kdo. Že existuje knižní předloha jsem matně tušil, ale že bych se ji pokusil sehnat a přečíst mě ani nenapadlo. Až jsem v jednom antikvariátě narazil na její prastaré české vydání z roku 1970 (franc. orig. 1957) za pár korun a ihned s nadšením zakoupil ...
Články
Vítejte na mých stránkách.

Její základ spočíval v tom, že hodný strom. který povede čistý, slušný a přímý život, si tak zajistí i život posmrtný. Když bude výjímečně dokonalý, vrátí se znovu na svět v podobě pěti tisíc roliček toaletního papíru.

10
duben
2020

In-počasí

Poslední komentáře:

Valerie targova
Tenkrát v Deadwoodu

Divoky Bill a Calamity Jane mně fascinuji. Calamity jane byla totiž posedla Divokým Billem byla do něho hluboce zamilovaná všude ho doprovázela a Bill ji odmítal protože měl manželku agnes. *blum2*

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".