Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 141546
Články v kategorii ...
Návrat Mistra?
25.01.2012 08:58; autor: gerlant; komentáře (0)

Jiří Kulhánek patří k nejčtenějším českým autorům, v žánru SF&F bezpochyby. Jeho první romány Vládci strachu a Cesta krve patří již ke kultovním. Kdyby někdo nevěděl, tak to je ten pán co píše akční krvavá béčka v tarantinovsky zábavném duchu.

 

Jeho fanoušci se do roku 2005 dělili na ty, kteří byli nadšení z jeho třetího čtyřdílného románu Divocí a zlí a na ty, kterým přišel slabší. Já patřím k těm druhým. Další dílo Noční klub snad bylo přijato bez výhrad.

 

Velkým zklamáním pak bylo v roce 2006 Stroncium. Překvapivě nudné a nezajímavé. Pokud si dobře pamatuji, knihu jsem dostal na vánoce a do konce ledna jsem se urputně snažil přehoupnout přes prvních 100 stran, rychlostí tak dvaceti za týden. Vytrval jsem a nakonec se to přeci jen rozjelo. Ale nečekal jsem to u tak dlouho přepisovaného, upravovaného, pilovaného a odkládaného díla.

 

Přiznávám, že po rozpacích nad knihou Stroncium, jsem na Mistra tak trochu zanevřel a zapomněl. Proto mě celkem překvapila informace někdy v  roce 2010, že se chystá k vydání nová kniha. A v říjnu roku 2011 skutečně vyšla. Vyhlídka na věčnost.


Lži v herně a suchozemské krysy na moři
01.11.2011 12:59; autor: gerlant; komentáře (0)

Lynch Scott: Páni parchanti 2 - Rudá moře pod rudými nebesy

 

Překlad: Roman Tilcer

Laser 2011

564 stran

 

Locke Lamora spolu s Jeanem Tannenem opustí na útěku své rodné město a přesunou se do městského státu jménem Tal Verrar, kde zakrátko začnou připravovat dosud největší loupež. Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vykonat spravedlnost na pirátské flotile. Skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě.


Literatura; 14.04.2011 14:14; Komentáře (0)

Zemřel Zdeněk Šmíd, autor trilogie Proč bychom se netopili

Ve věku 73 let zemřel spisovatel, autor knih o vodáctví, cestopisů a humoristických próz Zdeněk Šmíd. Oznámil to jeho syn, novinář Darek Šmíd. Spisovatel zemřel v sobotu 9. dubna na infarkt při šnorchlování na Seychelách.

Bezesporu nejznámějším literárním dílem Zdeňka Šmída je kultovní vodácká trilogie, zahájená knihou Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii. Nedávno vyšla i v audiopodobě, načtená hercem Davidem Novotným. V roce 2008 podle ní natočil režisér Petr Nikolaev desetidílný televizní seriál s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli.

Na vodáckou trilogii navázal Zdeněk Šmíd volně v cestopisech. Jeho vodáci s ním putovali například po Skandinávii (Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili a Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty), navštívili Afriku (Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili) a dvakrát Ameriku (Jak se mají Mayové aneb Proč bychom se neděsili a Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili).

Jako vystudovaný historik se Zdeněk Šmíd v knihách věnoval také české mytologii a dějinám. Napsal knihy Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění nebo Strašidla a krásné panny. Sudetoněmecké otázce se věnoval v románu Cejch.

"Budu na něj vzpomínat jako na spisovatele, který za sebou nechal obrovské množství práce, inspirujícího muže, nadšeného cestovatele, bytostného optimistu – a hlavně jako na skvělého tátu," napsal Darek Šmíd na serveru časopisu Reflex, v němž působí. Poslední rozloučení se Zdeňkem Šmídem bude v pondělí 18. dubna 2011 ve 13 hodin v kostele sv. Václava v  Praze na Proseku.

 

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/zemrel-zdenek-smid-autor-trilogie-proc-bychom-se-netopili-p35-/literatura.aspx?c=A110413_163406_literatura_obPrvní zákon aneb cesta tam a s prázdnou zpátky
07.06.2010 20:31; autor: gerlant; komentáře (0)

Joe Abercrombie - První zákon: Sama čepel, Až budu viset, Poslední argument králů (Polaris, 2008-2009)

 

Bylo nebylo království a to jednoho krásného dne napadla horda nelítostných barbarů ze severu a jako na potvoru jim vyhlásili válku také divoké jižanské kmeny.


Jak to vlastně bylo, je a jak to dopadne se dozvíme z vyprávění hrdinů té doby:

Logen - nechvalně proslulý barbar z drsného severu, propadající nekontrolovatelným záchvatům vraždícího šílenství (barsekru)

Sand dan Glotka - výkonný inkvizitor jeho královského veličenstva, mrzák se sžíravě ironickým pohledem na svět, který už nemá co ztratit

Ferro - vraždící jižanský stroj plný nenávisti k těm, kteří zotročili její národ

Bayaz - mág ze zapomenutých časů spěchající na pomoc království v krizi

Jezal dan Luthar - namyšlený šlechtický floutek, nadějný důstojník královské armády a adept na vítěze letošního velkého šermířského turnaje.


Tenkrát v Deadwoodu
03.08.2009 13:16; autor: gerlant; komentáře (1)
Deadwood - original
Pete Dexter - Deadwood - Random House Inc (2005)

    Zlatokopecké městečko v rokli Černých hor. Po stranách bahnité ulice špinavé stany, dřevěné kůlny, zlatokopecké chajdy, salóny plné chlastu a děvek a čínská čtvrť. Deadwood.
    Na cestě do téhle díry se setkáváme s Jamesem Butler Hickokem alias Divokým Billem a jeho parťákem Charlie Utterem alias Colorado Charlie, kteří zanechali své manželky v civilizaci a sami vyrazili za dobrodružstvím, chránit prospektory, přivydělat si a za dobrodružstvím.
    Už při prvním pohledu na město ví Bill s jistotou, že tohle je jeho konečná.
Tahle země není pro férový
09.04.2009 14:38; autor: gerlant; komentáře (1)
McCarthyho román Tahle země není pro starý je o cestě. O cestě několika postav, které jsou všechny v pohybu, fyzicky i mentálně, na silnicích a v motelech, utíkají, hledají se, dedukují, skrývají se a jdou po sobě, a je to na život a na smrt. Jak se to stane, že se člověk rozhodne zahodit svůj život?
Boulleova planeta opic
06.03.2009 12:56; autor: gerlant; komentáře (0)
Legendární film Planeta opic s Charltonem Hestonem z roku 1968 zná kde kdo. Že existuje knižní předloha jsem matně tušil, ale že bych se ji pokusil sehnat a přečíst mě ani nenapadlo. Až jsem v jednom antikvariátě narazil na její prastaré české vydání z roku 1970 (franc. orig. 1957) za pár korun a ihned s nadšením zakoupil ...
Články
Vítejte na mých stránkách.

Čím jsi dál od veřejných WC, tím je větší pravděpodobnost, že tvé dítě bude chtít na záchod.

15
červenec
2024
po

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".