Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 136870
09.04.2009 14:38
Tahle země není pro férový
autor: gerlant

McCarthyho román Tahle země není pro starý je o cestě. O cestě několika postav, které jsou všechny v pohybu, fyzicky i mentálně, na silnicích a v motelech, utíkají, hledají se, dedukují, skrývají se a jdou po sobě, a je to na život a na smrt. Jak se to stane, že se člověk rozhodne zahodit svůj život?
Tahle země zkrátka není pro staré
mladí si tam leží v náručí, ptáci ve větvích ...

W. B. Yeats - Plavba do Byzancie
Báseň líčící cestu starého muže, jeho přemítání o nesmrtelnosti, umění a lidském duchu.

Jakmile lidi kolem vás přestanou bejt jeden na druhýho slušný, tak už je konec na dohled.
Proniká do do celý společnosti.
Jo, do celý společnosti.
Nakonec to dospěje až k takovýmu kolapsu obchodní etiky, že najdete v poušti auta s mrtvejma lidma, a to už je příliš pozdě.

Cormac McCarthy - Tahle země není pro starý
Próza líčící konec kariéry stárnoucího šerifa, jeho přemítání o změnách ve společnosti, o osudných rozhodnutích a lidském duchu.

Obr: Tahle země není pro starý
Argo, 2007

    Mexická hranice, rozstřílený auta v poušti, kupa heráku a balík peněz. Moss, chlápek ve špatný době na špatným místě. Chigurh - čistič, bezcitný, chladnokrevný, zvráceně zásadový. Bell, šerif, stará škola, férový chlap, ztracený v nové době. Panna nebo orel, život nebo smrt.

    Příběh, odřený až na kost, krutý, upřímný, uvěřitelný. Vtáhne čtenáře do děje na drsný zaprášený Západ a přitom dává prostor k vlastnímu rozjímání, k otázkám a deprimujícím odpovědím. Příběh je proložený šerifovým rozjímaním, které působí někdy rušivě, nudně, nepatřičně, na druhou stranu ale pozvedá román z úrovně drsné westernové gangsterky výš. Tahle země se vám pořádně zaryje pod nehty a vy se je budete marně stažit vyčistit.

Hodnocení:
super


Komentáře (1)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
2+4 =


Gerlant 2009-04-15 09:28:33
Zprovoznil jsem možnost přidávání komentářů k článku.
Vítejte na mých stránkách.

Vévodovi se na rtech chvěl slabý úsměv. Byl to takový ten úsměv, který polehává na písečných březích tropických řek a čeká na neopatrného plavce.

18
duben
2024
čt

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".