Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 78669
09.04.2009 14:38
Tahle země není pro férový
autor: gerlant

McCarthyho román Tahle země není pro starý je o cestě. O cestě několika postav, které jsou všechny v pohybu, fyzicky i mentálně, na silnicích a v motelech, utíkají, hledají se, dedukují, skrývají se a jdou po sobě, a je to na život a na smrt. Jak se to stane, že se člověk rozhodne zahodit svůj život?
Tahle země zkrátka není pro staré
mladí si tam leží v náručí, ptáci ve větvích ...

W. B. Yeats - Plavba do Byzancie
Báseň líčící cestu starého muže, jeho přemítání o nesmrtelnosti, umění a lidském duchu.

Jakmile lidi kolem vás přestanou bejt jeden na druhýho slušný, tak už je konec na dohled.
Proniká do do celý společnosti.
Jo, do celý společnosti.
Nakonec to dospěje až k takovýmu kolapsu obchodní etiky, že najdete v poušti auta s mrtvejma lidma, a to už je příliš pozdě.

Cormac McCarthy - Tahle země není pro starý
Próza líčící konec kariéry stárnoucího šerifa, jeho přemítání o změnách ve společnosti, o osudných rozhodnutích a lidském duchu.

Obr: Tahle země není pro starý
Argo, 2007

    Mexická hranice, rozstřílený auta v poušti, kupa heráku a balík peněz. Moss, chlápek ve špatný době na špatným místě. Chigurh - čistič, bezcitný, chladnokrevný, zvráceně zásadový. Bell, šerif, stará škola, férový chlap, ztracený v nové době. Panna nebo orel, život nebo smrt.

    Příběh, odřený až na kost, krutý, upřímný, uvěřitelný. Vtáhne čtenáře do děje na drsný zaprášený Západ a přitom dává prostor k vlastnímu rozjímání, k otázkám a deprimujícím odpovědím. Příběh je proložený šerifovým rozjímaním, které působí někdy rušivě, nudně, nepatřičně, na druhou stranu ale pozvedá román z úrovně drsné westernové gangsterky výš. Tahle země se vám pořádně zaryje pod nehty a vy se je budete marně stažit vyčistit.

Hodnocení:
super


Komentáře (1)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
1+2 =


Gerlant 2009-04-15 09:28:33
Zprovoznil jsem možnost přidávání komentářů k článku.
Vítejte na mých stránkách.

Dokonce i obyčejný cizí záchod ukrýval vetšinou malé hrůzy, jako vosí hnízda, velké pavouky, tajemné šustící věci ve střeše a jednu ošklivou zimu dokonce malého medvěda, který se tam uložil k zimnímu spánku, a než se ho podařilo přesvědčit, aby se přestěhoval do seníku, způsobil celé rodině akutní zácpu.

23
únor
2019
so

In-počasí

Poslední komentáře:

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />

Petr
Trampský širák 2009

Renda Cais, vynikající zvukař a ještě lepší kamarád nás všechny včera 27.2.2015 opustil ve věku 51 let. Sbohem Rendo... :\'(


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".