Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 91489
09.04.2009 14:38
Tahle země není pro férový
autor: gerlant

McCarthyho román Tahle země není pro starý je o cestě. O cestě několika postav, které jsou všechny v pohybu, fyzicky i mentálně, na silnicích a v motelech, utíkají, hledají se, dedukují, skrývají se a jdou po sobě, a je to na život a na smrt. Jak se to stane, že se člověk rozhodne zahodit svůj život?
Tahle země zkrátka není pro staré
mladí si tam leží v náručí, ptáci ve větvích ...

W. B. Yeats - Plavba do Byzancie
Báseň líčící cestu starého muže, jeho přemítání o nesmrtelnosti, umění a lidském duchu.

Jakmile lidi kolem vás přestanou bejt jeden na druhýho slušný, tak už je konec na dohled.
Proniká do do celý společnosti.
Jo, do celý společnosti.
Nakonec to dospěje až k takovýmu kolapsu obchodní etiky, že najdete v poušti auta s mrtvejma lidma, a to už je příliš pozdě.

Cormac McCarthy - Tahle země není pro starý
Próza líčící konec kariéry stárnoucího šerifa, jeho přemítání o změnách ve společnosti, o osudných rozhodnutích a lidském duchu.

Obr: Tahle země není pro starý
Argo, 2007

    Mexická hranice, rozstřílený auta v poušti, kupa heráku a balík peněz. Moss, chlápek ve špatný době na špatným místě. Chigurh - čistič, bezcitný, chladnokrevný, zvráceně zásadový. Bell, šerif, stará škola, férový chlap, ztracený v nové době. Panna nebo orel, život nebo smrt.

    Příběh, odřený až na kost, krutý, upřímný, uvěřitelný. Vtáhne čtenáře do děje na drsný zaprášený Západ a přitom dává prostor k vlastnímu rozjímání, k otázkám a deprimujícím odpovědím. Příběh je proložený šerifovým rozjímaním, které působí někdy rušivě, nudně, nepatřičně, na druhou stranu ale pozvedá román z úrovně drsné westernové gangsterky výš. Tahle země se vám pořádně zaryje pod nehty a vy se je budete marně stažit vyčistit.

Hodnocení:
super


Komentáře (1)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
1+2 =


Gerlant 2009-04-15 09:28:33
Zprovoznil jsem možnost přidávání komentářů k článku.
Vítejte na mých stránkách.

Někde tu je i malá toaleta zbudovaná arcikancléřem Galderem Zlopočasným nad černou dírou do jiné dimenze. Později bylo zjištěno, že tato díra ústí do jiné černé díry v jednom z podkroví.

10
duben
2020

In-počasí

Poslední komentáře:

Valerie targova
Tenkrát v Deadwoodu

Divoky Bill a Calamity Jane mně fascinuji. Calamity jane byla totiž posedla Divokým Billem byla do něho hluboce zamilovaná všude ho doprovázela a Bill ji odmítal protože měl manželku agnes. *blum2*

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".