Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 91488
01.11.2011 12:59
Lži v herně a suchozemské krysy na moři
autor: gerlant

Lynch Scott: Páni parchanti 2 - Rudá moře pod rudými nebesy

 

Překlad: Roman Tilcer

Laser 2011

564 stran

 

Locke Lamora spolu s Jeanem Tannenem opustí na útěku své rodné město a přesunou se do městského státu jménem Tal Verrar, kde zakrátko začnou připravovat dosud největší loupež. Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vykonat spravedlnost na pirátské flotile. Skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě.


Lži Lockeho LamoryDobrodružných zlodějských románů není moc. Lži Lockeho Lamory patří mezi zlodějskou fantasy, jsou více méně prvotinou mladého autora Scotta Lynche a jsou skvělou knihou. Pomalý start, kdy se seznamujeme s novými hrdiny a novým světem bohatě vynahradí spletenec lží a intrik, které postupně rozplétáme, muchláme, trháme, navazujeme a znovu rozplétáme. Inu, pány parchanty si nejde nezamilovat. Zájem o pokračování se dostavil spolu s poslední stránkou.

 

Druhý díl vyšel v češtině s dvouletým odstupem a sliboval dobrodružství na moři. Miluji pirátské romány. Ale zlodějské intriky na lodi uprostřed oceánu? To přece nejde.

 

Přestože hlavní hrdiny i jejich svět už máme zažitý, je rozjezd Rudých moří pod rudými nebesy ještě pomalejší než u první knihy. Oproti očekávání se hrdinové strašně dlouho plácají na souši a plánují nemožné, aby pak dílem náhody byli nuceni všechno zahodit a užívat si slasti i strasti pirátského života. Bohužel se potvrdilo, že piráský a zlodějský román nelze skloubit. Kniha je rozdělena na část z jednoho světa a část z druhého. Navíc tak násilně jakoby vám někdo ukradl knihu před koncem ... špatný příklad. Spíš jako když strávíte v práci několik dní usilovné práce na projektu, který pak zruší a přidělí vám jiný.

 

Rudá moře mají také více hluchých míst než Lži a odbytý konec. Sice se pořád jedná o slabší nadprůměr a neměl jsem chuť knihu odložit, ale už jsem se těšil až to skončí. Dám ještě šanci třetímu dílu a uvidíme.


Hodnocení:


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
O+O =


Vítejte na mých stránkách.

Bábi sice měla proti čtení jisté námitky filosofického druhu, ale byla ta poslední, kdo by chtěl tvrdit, že knihy, zvláště ty s velkými stranami a na měkkém papíře, nemají své uplatnění.

10
duben
2020

In-počasí

Poslední komentáře:

Valerie targova
Tenkrát v Deadwoodu

Divoky Bill a Calamity Jane mně fascinuji. Calamity jane byla totiž posedla Divokým Billem byla do něho hluboce zamilovaná všude ho doprovázela a Bill ji odmítal protože měl manželku agnes. *blum2*

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".