Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 138702
01.11.2011 12:59
Lži v herně a suchozemské krysy na moři
autor: gerlant

Lynch Scott: Páni parchanti 2 - Rudá moře pod rudými nebesy

 

Překlad: Roman Tilcer

Laser 2011

564 stran

 

Locke Lamora spolu s Jeanem Tannenem opustí na útěku své rodné město a přesunou se do městského státu jménem Tal Verrar, kde zakrátko začnou připravovat dosud největší loupež. Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vykonat spravedlnost na pirátské flotile. Skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě.


Lži Lockeho LamoryDobrodružných zlodějských románů není moc. Lži Lockeho Lamory patří mezi zlodějskou fantasy, jsou více méně prvotinou mladého autora Scotta Lynche a jsou skvělou knihou. Pomalý start, kdy se seznamujeme s novými hrdiny a novým světem bohatě vynahradí spletenec lží a intrik, které postupně rozplétáme, muchláme, trháme, navazujeme a znovu rozplétáme. Inu, pány parchanty si nejde nezamilovat. Zájem o pokračování se dostavil spolu s poslední stránkou.

 

Druhý díl vyšel v češtině s dvouletým odstupem a sliboval dobrodružství na moři. Miluji pirátské romány. Ale zlodějské intriky na lodi uprostřed oceánu? To přece nejde.

 

Přestože hlavní hrdiny i jejich svět už máme zažitý, je rozjezd Rudých moří pod rudými nebesy ještě pomalejší než u první knihy. Oproti očekávání se hrdinové strašně dlouho plácají na souši a plánují nemožné, aby pak dílem náhody byli nuceni všechno zahodit a užívat si slasti i strasti pirátského života. Bohužel se potvrdilo, že piráský a zlodějský román nelze skloubit. Kniha je rozdělena na část z jednoho světa a část z druhého. Navíc tak násilně jakoby vám někdo ukradl knihu před koncem ... špatný příklad. Spíš jako když strávíte v práci několik dní usilovné práce na projektu, který pak zruší a přidělí vám jiný.

 

Rudá moře mají také více hluchých míst než Lži a odbytý konec. Sice se pořád jedná o slabší nadprůměr a neměl jsem chuť knihu odložit, ale už jsem se těšil až to skončí. Dám ještě šanci třetímu dílu a uvidíme.


Hodnocení:


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
2+4 =


Vítejte na mých stránkách.

„Myslím, že mi někdo dupl na klobouk.“ „A co má být?“ „Já ho za celou tu dobu nesundal z hlavy.“

30
květen
2024
čt

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".