Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 86965
03.12.2009 23:26
Datlí záchranná mise
autor: gerlant

    Nerad brzy vstávám. Ranní venčení našeho psiska Gerryho má tedy na starost většinou moje drahá polovička. Nejinak tomu bylo v sobotu. Krátce poté, co jsem se vyhrabal z postele a chystal se posnídat, přiřítil se Gerry, v patách měl Megí a že našli v lese u rybníka ležet pod stromem poraněného datla a ať seženu číslo na veterinu, tam nám poradí co s ním. Asi po třech telefonátech jsme se dopracovali k těm správným osobám. Odchytový tým však byl právě na výjezdu s těžce poraněnou labutí. Dostali jsme tedy instrukce, ať datla odchytíme sami, zavřeme do krabice od bot a uložíme třeba na záchodě, než si pro něho budou moci přijet.
    Po ránu a hladový - nebyl jsem z této situace nadšen, ale co bych neudělal pro chudáka datla a hlavně pro milovanou těhotnou manželku. V kumbále jsme vyhrabali umělohmotnou děrovanou přepravku, pár starých hadrů proti klovnutí a běželi do lesa.
    Datel už se mezitím trošku zpamatoval a držel se na kmeni ve výšce druhého metru. Doposud jsem zahlídl datla jen z dálky, vysoko na stromě, malého ptáčka, že je velký skoro jak vrána mě tedy překvapilo. Krásný, leskle černý s typickou červenou čepičkou a s dlouhým úzkým kuželovitým zobanem.
    Chlapík stojící poblíž k nám vyrazil a jestli prý jsme ti záchranáři-ornitologové, kterým volal. Vysvětli jsme si co a jak, předal nám číslo na ten odchyt se kterým byl domluvený on a pomohl nám s lapením datla. Ten se samozejmě jen tak nedal, ale chudák se zmohl jen na popoběhnutí po kmeni na druhou stranu, tak jsem objal strom a rukama v šále proti klovnutí (asi by mi to proti pořádnýmu klovanci nepomohlo) ho přidržel, zatímco chlapík vzal datla do trička a šoupnul ho do naší přepravky. Přikryl jsem ptáka kabátem aby případně neuletěl nebo nevypadl a zamířili jsme domů. Datel se v přepravce uklidnil a chvílema zavíral oči, až jsme o něj měli strach. Doma jsme bedýnku přikryli dřevěnou deskou a nechali ho na balkóně. Megí ho hlídala a já se šel nasnídat.

datel 1
Datlík přitulený k šále


datel 2
Datlík v přepravce


    Po půlhodince přijel jeden z ornitologů. Když jsme datla nesli ven, byl už živější, pořád se v přepravce přesouval a měl jsem strach, aby mě neklovl a já ho nepustil. Chlapík zkušeným hmatem chytl datla za krk a vytáhl ho z bedýnky. Prohmatal mu křídla a kosti a vše se zdálo v pořádku. Prý se jednalo o mladého datlíka z letošního léta a pravděpodobně si něco špatně spočítal, narazil do stromu a spadl dolů. Bude tedy jen otřesený. Pár dní v kleci na stanici a vydatná porce červíků a bude se moct vrátit zpátky do přírody. To nás potěšilo. Snad jsme mu pomohli. Po lese běhá spousta psů a zmatenému datlíkovi na zemi by mohli ublížit.

datel 3
Datlík vykukující


datel 4
Datlík v kleci


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
1+2 =


Vítejte na mých stránkách.

Lady Felmetová na okamžik ztratila řeč. Mimochodem, něco takového se jí stávalo tak zřídka, že by stálo za to zaznačit to do stoletého kalendáře.

22
listopad
2019

In-počasí

Poslední komentáře:

Valerie targova
Tenkrát v Deadwoodu

Divoky Bill a Calamity Jane mně fascinuji. Calamity jane byla totiž posedla Divokým Billem byla do něho hluboce zamilovaná všude ho doprovázela a Bill ji odmítal protože měl manželku agnes. *blum2*

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".