Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 134995
03.12.2009 23:26
Datlí záchranná mise
autor: gerlant

    Nerad brzy vstávám. Ranní venčení našeho psiska Gerryho má tedy na starost většinou moje drahá polovička. Nejinak tomu bylo v sobotu. Krátce poté, co jsem se vyhrabal z postele a chystal se posnídat, přiřítil se Gerry, v patách měl Megí a že našli v lese u rybníka ležet pod stromem poraněného datla a ať seženu číslo na veterinu, tam nám poradí co s ním. Asi po třech telefonátech jsme se dopracovali k těm správným osobám. Odchytový tým však byl právě na výjezdu s těžce poraněnou labutí. Dostali jsme tedy instrukce, ať datla odchytíme sami, zavřeme do krabice od bot a uložíme třeba na záchodě, než si pro něho budou moci přijet.
    Po ránu a hladový - nebyl jsem z této situace nadšen, ale co bych neudělal pro chudáka datla a hlavně pro milovanou těhotnou manželku. V kumbále jsme vyhrabali umělohmotnou děrovanou přepravku, pár starých hadrů proti klovnutí a běželi do lesa.
    Datel už se mezitím trošku zpamatoval a držel se na kmeni ve výšce druhého metru. Doposud jsem zahlídl datla jen z dálky, vysoko na stromě, malého ptáčka, že je velký skoro jak vrána mě tedy překvapilo. Krásný, leskle černý s typickou červenou čepičkou a s dlouhým úzkým kuželovitým zobanem.
    Chlapík stojící poblíž k nám vyrazil a jestli prý jsme ti záchranáři-ornitologové, kterým volal. Vysvětli jsme si co a jak, předal nám číslo na ten odchyt se kterým byl domluvený on a pomohl nám s lapením datla. Ten se samozejmě jen tak nedal, ale chudák se zmohl jen na popoběhnutí po kmeni na druhou stranu, tak jsem objal strom a rukama v šále proti klovnutí (asi by mi to proti pořádnýmu klovanci nepomohlo) ho přidržel, zatímco chlapík vzal datla do trička a šoupnul ho do naší přepravky. Přikryl jsem ptáka kabátem aby případně neuletěl nebo nevypadl a zamířili jsme domů. Datel se v přepravce uklidnil a chvílema zavíral oči, až jsme o něj měli strach. Doma jsme bedýnku přikryli dřevěnou deskou a nechali ho na balkóně. Megí ho hlídala a já se šel nasnídat.

datel 1
Datlík přitulený k šále


datel 2
Datlík v přepravce


    Po půlhodince přijel jeden z ornitologů. Když jsme datla nesli ven, byl už živější, pořád se v přepravce přesouval a měl jsem strach, aby mě neklovl a já ho nepustil. Chlapík zkušeným hmatem chytl datla za krk a vytáhl ho z bedýnky. Prohmatal mu křídla a kosti a vše se zdálo v pořádku. Prý se jednalo o mladého datlíka z letošního léta a pravděpodobně si něco špatně spočítal, narazil do stromu a spadl dolů. Bude tedy jen otřesený. Pár dní v kleci na stanici a vydatná porce červíků a bude se moct vrátit zpátky do přírody. To nás potěšilo. Snad jsme mu pomohli. Po lese běhá spousta psů a zmatenému datlíkovi na zemi by mohli ublížit.

datel 3
Datlík vykukující


datel 4
Datlík v kleci


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
2+4 =


Vítejte na mých stránkách.

Jediná místnost z více než pěti tisíc známých prostorů na univerzitě, u které bychom měli skutečné problémy s jejím navštívením, je DMS20. Nedá se najít na žádném z půdorysných plánů NU - ale odehrávají se v ní všechny virtuální přednášky. Je dobré upřesnit, že to jsou přednášky, na které nechodí studenti ani přednášející, ale musí nějakým způsobem existovat, protože jsou uvedeny v rozvrhu.

23
únor
2024

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".