Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 138701
07.10.2009 13:53
Kalorická bomba plná muziky - Rubberband naživo
autor: gerlant

Ryan Shupe & the Rubberband - Live
Ryan Shupe & the Rubberband - Live 2001

Ryan Shupe & The Rubberband - LIVE
Forked Deer; I Am Not a Superhero; If I Were a Bird; 2 Year Old Attitude; 1000x; Big World; Phideaux; If I Had the Things I Wanted; The Devil Went Down to Georgia; Carry Me Away; Orange Blossom Special; Go to Hell; Rainbow Connection; Walk the Walk; Hope
Label: Tydal Wave Records
Total Time: 70:40

    Pokud je COP buldozerem českého bluegrassu, pak Ryan Shupe & Rubberband jsou F1 bluegrassu amerického.
    Ač bych svůj vztah k bluegrassu definoval jako kladný, musím říci, že spíše vyhledávám nahrávky moderní, mladší a okořeněné nějakým jiným hudebním stylem. Takže kravaťáci s rančerským kloboukem pidlikající a pějící na jeden mikrofon - nee, ale takový New Grass Revival, Alsison Krauss & Union Station, Druhá Tráva - tak to jo.
    Při občasném procházení webu bgcz.net (abych v oblasti blugrassu neby tak úplně mimo) jsem narazil na článek "Hrát na banjo nohou?" a po shlédnutí příslušného videa jsem se začal zajímat, co je to za showmany tihle Ryan Shupe & Rubberband.

Ryan Shupe & the Rubberband
Ryan Shupe & the Rubberband

    Rubberband je skupina čtyř muzikantů (převážně banjo, kytara, basa, bicí) kolem vynikajícího houslisty a leadra skupiny Ryana Shupe. Na americké scéně působí od roku 1996 a na svém kontě mají šest alb a nemalé úspěchy v amerických hitparádách. Jejich pojetí bluegrassu hraničí s tvrdostí rocku, divokostí punku a ukecaností rappu. O tom, že na živých vystoupení nešetří energií, dravostí a nápady jak udržet a pobavit diváka svědčí záznam živého vystoupení z roku 2001, nazvaný prostě Live!.

    Úvodní instrumentálka Forked Deer je asi nejlepší rozjezdová skladba jakou jsem slyšel a dává jasně najevo že nudit se nebudem. Následuje hit skupiny I am not a Superhero a krásná mandolínová balada If I Were a Bird, jedna z mála pomalejších. Písně mají povětšinou delší stopáž a ty co klesnou pod pět minut jsou stejně dlouhé jako ty zbylé, jen ultrarychle zahrané - viz Big World, Go to Hell nebo Walk the Walk.   

Ryan Shupe & the Rubberband
Vláček, další oblíbená ptákovina - jeden drnká, druhej mačká

    Ozdobou koncertu pak jsou písně určené pro pobavení publika. Mezi ty patří rozhodně Phideaux, ve které si publikum s Ryanem s chutí a vervou zavyje, desetiminutová produkce čertovského song Charlie Danielse s ďábelskými houslemi Ryana Shupe, protknutá různými zvuky a pazvuky a parodiemi na jiné známě písně, a v Orange Blossom Special Ryan na housle předvede projíždějící sanitku. Nahrávka končí příjemnou kytarovkou Hope.
    Ač rád kritizuju a hledám co kde vytknout, tady není co a když se při jeho poslechu chvilku nesoustředím přistihnu se jak si podupávám, kývu hlavou a kroutím se do rytmu.

    Album Live! je spolu s ostatníma nahrávkama skupiny volně k dispozici v plné kvalitě a délce na stránkách skupiny www.shupe.net pod odkazem JUKEBOX!

Hodnocení:
omg


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
O+O =


Vítejte na mých stránkách.

Když chceš mít dobrého nepřítele, vyber si přítele: ten ví, kam udeřit. -Diane de Poitiers

30
květen
2024
čt

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".