Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 82442
11.08.2009 16:56
Krajina v Marien
autor: gerlant

Marien - Krajina v Tobě
Good day records 2009

Marien - Krajina v Tobě
Memento mori, Hradby, Trhni si!, Ulice, Šest věrných mužů, Nepospíchám, Kluk z Pardubic, Návrat, Plamen, Hladina, Ticho před bouří, Christiana, Půlnoční session, Krajina v Tobě
Vydává Good day records 2009
Marien: Krajina v Tobě, Celkový čas 56:03

První album skupiny Marien je konečně na světě! Nese název Krajina v Tobě a obsahuje 14 písní mapujících pětileté období vývoje skupiny. Autorem všech písní je Vít Troníček (ex Poupata). V několika písních Marien doprovodil na bicí David Landštof (Druhá tráva aj.), s bezpražcovou baskytarou a klávesami místy vypomohl Petr Novotný a ještě několik hostů, včetně bývalých členů skupiny na starších nahrávkách.
    S Marien jsem se seznámil někdy v roce 2006, kdy jsem slyšel jejich demo nahrávku. Slyšel asi jednou, dvakrát a zapomněl.
    Na konci léta jsem pak zavítal na festival Trampský širák (dle mnohých nejlepší festival loňského léta), Marien tam vystupovali a já si tuhle partičku zamiloval. Oprášil jsem jejich demo nahrávku, stáhl z jejich stránek živé nahrávnky (poměrně slušné kvality) několika jejich písní a poslouchal a poslouchal, ať už jsem měl veselou náladu a chtěl se bavit nebo jsem potřeboval dobít energii která z jejich písniček přimo tryská a nebo si i nostalgicky posmutnit. A předvánoční koncert v Praze byl krásný dárek jako stvořený pro sváteční náladu.
Marien - Trampský širák
Trampský širák 2008
    V červenci pak vyšlo plnohodnotné CD Krajina v Tobě, do jehož podoby byli zapojeni i fanoušci, kteří mohli hlasovat pro písničky, které se na albu objeví.
    Síla Marienu spočívá především v tom, že to téhle partičce neuvěřitelně ladí po vokální i po instrumentální stránce. Texty Víti Troníčka nepoučují, nešokují, ale jsou o životě, slastech a strastech nás běžných smrtelníků, pokud v nich bude někdo hledat hlubší smysl a téma k zamyšlení, určitě ho najde, ale není to jejich primárním cílem. Tím je pohodová písnička na pomezí trampského a folkového žánru. Stejně tak je to s muzikou i s její interpretací. U té bych vyzdvihl snad jen Víťovu šlapající kytaru, Zdeňčin příjemný hlas a samozřejmě Zubříkovu foukačku, bez které bych zřejmě do Marien nebyl takový blázen. Je to totiž můj nejoblíbenější hudební nástroj a Zubřík umí a do Víťových písniček se hodí.
    Na CD se našlo místo pro znémé hity, z nichž některé už se dají slyšet "u táboráků" i pro novinky. Fanoušci skupiny by jistě uvítali spíše album plné novinek, ale jelikož se jedná o první "oficiální" nahrávku je rozdělení půl na půl pochopitelné. Album je laděno trošku do melancholična a na někoho může působit trochu uspávačně, což ale není můj případ.
    Z čtrnácti písní na albu zmíním tři. O kvalitách úvodní Memento mori vypovídá především to, že je jednou z oněch zlidovělých. Šest věrných mužů, jejíž první sloka je citát Rudyarda Kiplinga, je hodně silá píseň a je mým favoritem a pak Kluk z Pardubic. Ač jsem si tuhle pardubickou "hymnu" v živém provedení velmi oblíbil (hlavně verze na www.marien.cz ke stažení je luxusní), tak do koncepce alba Krajina v Tobě mi nesedí, zbytečně ho tříští a pokud už musela být "nasazena", tak jako bonus nakonec.
    Marien, jste jedni z mála z mladé generace folku, kteří mě dokázali zaujmout. Díky za krásnou muziku.

Hodnocení:
super


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
O+O =


Vítejte na mých stránkách.

"Armáda nepřítele už se dala na pochod. Mé představy o slávě budou vbrzku zadupány v prach." "Víte jistě, že večer před vaším zničením je tou nejlepší dobou k oslavám?" "Večer poté by mohlo být trochu pozdě."

16
červen
2019
ne

In-počasí

Poslední komentáře:

Valerie targova
Tenkrát v Deadwoodu

Divoky Bill a Calamity Jane mně fascinuji. Calamity jane byla totiž posedla Divokým Billem byla do něho hluboce zamilovaná všude ho doprovázela a Bill ji odmítal protože měl manželku agnes. *blum2*

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".