Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 133395
11.08.2009 16:56
Krajina v Marien
autor: gerlant

Marien - Krajina v Tobě
Good day records 2009

Marien - Krajina v Tobě
Memento mori, Hradby, Trhni si!, Ulice, Šest věrných mužů, Nepospíchám, Kluk z Pardubic, Návrat, Plamen, Hladina, Ticho před bouří, Christiana, Půlnoční session, Krajina v Tobě
Vydává Good day records 2009
Marien: Krajina v Tobě, Celkový čas 56:03

První album skupiny Marien je konečně na světě! Nese název Krajina v Tobě a obsahuje 14 písní mapujících pětileté období vývoje skupiny. Autorem všech písní je Vít Troníček (ex Poupata). V několika písních Marien doprovodil na bicí David Landštof (Druhá tráva aj.), s bezpražcovou baskytarou a klávesami místy vypomohl Petr Novotný a ještě několik hostů, včetně bývalých členů skupiny na starších nahrávkách.
    S Marien jsem se seznámil někdy v roce 2006, kdy jsem slyšel jejich demo nahrávku. Slyšel asi jednou, dvakrát a zapomněl.
    Na konci léta jsem pak zavítal na festival Trampský širák (dle mnohých nejlepší festival loňského léta), Marien tam vystupovali a já si tuhle partičku zamiloval. Oprášil jsem jejich demo nahrávku, stáhl z jejich stránek živé nahrávnky (poměrně slušné kvality) několika jejich písní a poslouchal a poslouchal, ať už jsem měl veselou náladu a chtěl se bavit nebo jsem potřeboval dobít energii která z jejich písniček přimo tryská a nebo si i nostalgicky posmutnit. A předvánoční koncert v Praze byl krásný dárek jako stvořený pro sváteční náladu.
Marien - Trampský širák
Trampský širák 2008
    V červenci pak vyšlo plnohodnotné CD Krajina v Tobě, do jehož podoby byli zapojeni i fanoušci, kteří mohli hlasovat pro písničky, které se na albu objeví.
    Síla Marienu spočívá především v tom, že to téhle partičce neuvěřitelně ladí po vokální i po instrumentální stránce. Texty Víti Troníčka nepoučují, nešokují, ale jsou o životě, slastech a strastech nás běžných smrtelníků, pokud v nich bude někdo hledat hlubší smysl a téma k zamyšlení, určitě ho najde, ale není to jejich primárním cílem. Tím je pohodová písnička na pomezí trampského a folkového žánru. Stejně tak je to s muzikou i s její interpretací. U té bych vyzdvihl snad jen Víťovu šlapající kytaru, Zdeňčin příjemný hlas a samozřejmě Zubříkovu foukačku, bez které bych zřejmě do Marien nebyl takový blázen. Je to totiž můj nejoblíbenější hudební nástroj a Zubřík umí a do Víťových písniček se hodí.
    Na CD se našlo místo pro znémé hity, z nichž některé už se dají slyšet "u táboráků" i pro novinky. Fanoušci skupiny by jistě uvítali spíše album plné novinek, ale jelikož se jedná o první "oficiální" nahrávku je rozdělení půl na půl pochopitelné. Album je laděno trošku do melancholična a na někoho může působit trochu uspávačně, což ale není můj případ.
    Z čtrnácti písní na albu zmíním tři. O kvalitách úvodní Memento mori vypovídá především to, že je jednou z oněch zlidovělých. Šest věrných mužů, jejíž první sloka je citát Rudyarda Kiplinga, je hodně silá píseň a je mým favoritem a pak Kluk z Pardubic. Ač jsem si tuhle pardubickou "hymnu" v živém provedení velmi oblíbil (hlavně verze na www.marien.cz ke stažení je luxusní), tak do koncepce alba Krajina v Tobě mi nesedí, zbytečně ho tříští a pokud už musela být "nasazena", tak jako bonus nakonec.
    Marien, jste jedni z mála z mladé generace folku, kteří mě dokázali zaujmout. Díky za krásnou muziku.

Hodnocení:
super


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
1+2 =


Vítejte na mých stránkách.

To víš, kokot je věčnej šťoura. Lidský tělo je nejradši, když dostane na co je zvyklý, akorát kokot by furt chtěl nějaký novoty.

08
prosinec
2023

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".