Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 140556
11.08.2009 16:56
Krajina v Marien
autor: gerlant

Marien - Krajina v Tobě
Good day records 2009

Marien - Krajina v Tobě
Memento mori, Hradby, Trhni si!, Ulice, Šest věrných mužů, Nepospíchám, Kluk z Pardubic, Návrat, Plamen, Hladina, Ticho před bouří, Christiana, Půlnoční session, Krajina v Tobě
Vydává Good day records 2009
Marien: Krajina v Tobě, Celkový čas 56:03

První album skupiny Marien je konečně na světě! Nese název Krajina v Tobě a obsahuje 14 písní mapujících pětileté období vývoje skupiny. Autorem všech písní je Vít Troníček (ex Poupata). V několika písních Marien doprovodil na bicí David Landštof (Druhá tráva aj.), s bezpražcovou baskytarou a klávesami místy vypomohl Petr Novotný a ještě několik hostů, včetně bývalých členů skupiny na starších nahrávkách.
    S Marien jsem se seznámil někdy v roce 2006, kdy jsem slyšel jejich demo nahrávku. Slyšel asi jednou, dvakrát a zapomněl.
    Na konci léta jsem pak zavítal na festival Trampský širák (dle mnohých nejlepší festival loňského léta), Marien tam vystupovali a já si tuhle partičku zamiloval. Oprášil jsem jejich demo nahrávku, stáhl z jejich stránek živé nahrávnky (poměrně slušné kvality) několika jejich písní a poslouchal a poslouchal, ať už jsem měl veselou náladu a chtěl se bavit nebo jsem potřeboval dobít energii která z jejich písniček přimo tryská a nebo si i nostalgicky posmutnit. A předvánoční koncert v Praze byl krásný dárek jako stvořený pro sváteční náladu.
Marien - Trampský širák
Trampský širák 2008
    V červenci pak vyšlo plnohodnotné CD Krajina v Tobě, do jehož podoby byli zapojeni i fanoušci, kteří mohli hlasovat pro písničky, které se na albu objeví.
    Síla Marienu spočívá především v tom, že to téhle partičce neuvěřitelně ladí po vokální i po instrumentální stránce. Texty Víti Troníčka nepoučují, nešokují, ale jsou o životě, slastech a strastech nás běžných smrtelníků, pokud v nich bude někdo hledat hlubší smysl a téma k zamyšlení, určitě ho najde, ale není to jejich primárním cílem. Tím je pohodová písnička na pomezí trampského a folkového žánru. Stejně tak je to s muzikou i s její interpretací. U té bych vyzdvihl snad jen Víťovu šlapající kytaru, Zdeňčin příjemný hlas a samozřejmě Zubříkovu foukačku, bez které bych zřejmě do Marien nebyl takový blázen. Je to totiž můj nejoblíbenější hudební nástroj a Zubřík umí a do Víťových písniček se hodí.
    Na CD se našlo místo pro znémé hity, z nichž některé už se dají slyšet "u táboráků" i pro novinky. Fanoušci skupiny by jistě uvítali spíše album plné novinek, ale jelikož se jedná o první "oficiální" nahrávku je rozdělení půl na půl pochopitelné. Album je laděno trošku do melancholična a na někoho může působit trochu uspávačně, což ale není můj případ.
    Z čtrnácti písní na albu zmíním tři. O kvalitách úvodní Memento mori vypovídá především to, že je jednou z oněch zlidovělých. Šest věrných mužů, jejíž první sloka je citát Rudyarda Kiplinga, je hodně silá píseň a je mým favoritem a pak Kluk z Pardubic. Ač jsem si tuhle pardubickou "hymnu" v živém provedení velmi oblíbil (hlavně verze na www.marien.cz ke stažení je luxusní), tak do koncepce alba Krajina v Tobě mi nesedí, zbytečně ho tříští a pokud už musela být "nasazena", tak jako bonus nakonec.
    Marien, jste jedni z mála z mladé generace folku, kteří mě dokázali zaujmout. Díky za krásnou muziku.

Hodnocení:
super


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
O+O =


Vítejte na mých stránkách.

Její základ spočíval v tom, že hodný strom. který povede čistý, slušný a přímý život, si tak zajistí i život posmrtný. Když bude výjímečně dokonalý, vrátí se znovu na svět v podobě pěti tisíc roliček toaletního papíru.

23
červen
2024
ne

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".