Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 134995
21.05.2012 05:00
Křest Křižovatky
autor: gerlant

Mezi mladé folkaře, kteří se dokázali prosadit, vyprofilovat a zařadit své jméno mezi stařičké legendy patří určitě i Lucka Redlová. Po vydání své první sólové víceméně akustické desky si pořídila kapelu, přitvrdila do folkrocku a vydala album druhé - Křižovatka. Jak už to tak bývá, na album navázala křtící šňůra, na kterou přilétl i producent, americký muzikant, muzikolog a profesor Tim Eriksen.


Na jednu ze štací křtícího turné v pražském klubu Kaštan jsem vyrazil s nadšením (dlouhá absence živé muziky) ale i trošku v nejistotě. Podíl takových zvučných jmen jako Ondra Ježek a Tim Eriksen na sudiové nahrávce vzbuzoval obavy nakolik je výsledná podoba písniček dílem hejblátek, oprav a úprav a nakolik je autentickým záznamem muzikantského umu. Nebude to naživo jen plochý vesnický bigbítek byť s kvalitním písničkovým základem?

 

Lidičky - rozhodně NE! Páni muzikanti jsou opravdu PÁNI MUZIKANTI, nadstandardní výkony podávají bicí - Ivan Trpík, baskytara - Milan Kratochvíl i kytara - Martin Knor a žádný z nich si nezaslouží vynechat. Zvuk hutný, rockový i díky tomu že Lucka není jen zpěvačka, ale výrazně podporuje své spoluhráče hrou na mandolínu a kytary (aku i ele), i díky skvělému zvukaři, ale ne díky Timu Eriksenovi. Což není nic proti Timovi, ten chlapík je klasa, jak ostatně dokázal ve svém samostatném bloku i při doprovodu kapely, jen tím chci říci že klasický koncert bez něj nebude o nic horší.

 

Vyzdvihnout se sluší i samotný akt křtu, kterého se ujal Jarda Traband Svoboda sypaným čajem a v následné písni předvedl tak rozkošné taneční kreace a ohňové efekty (se dvěma zapalovači), že ani Lucka nemohla smíchy zpívat.

 

Inu, žádný folkový resp. folkrockový koncert, kdy dvě hodiny sedíte na židli a přemýšlivě posloucháte, se nakonec nekonal. Ze sálu byly odebrány židle, stálo se a mohlo se pořádně pařit, k čemuž produkce z pódia přímo vybízela. Jen škoda poněkud intelektuálně naladěného statického publika. Jeden se až styděl se trošku houpat do rytmu, nedej bože si poskočit. Ale po každé písni se vydatně tleskalo a pochvalně výskalo, to zase jo a přídavky se vytleskaly do vyčerpání.

 

Když jsem tak po koncertě rozjímal koho bych měl případnému zájemci představit jako typického představitele českého folkrocku, za boha mě v tu chvíli nenapadal nikdo jiný než Lucka Redlová a Garde.

 

Lucka Redlová a Garde a Tim Eriksen v Tramtárii

Nenašel jsem žádné pěkné fotečky z pražského Kaštanu,

tak alespoň jedna z návštěvy v Tramtárii po brněnském koncertě.

(zdroj: facebook Lucie Redlové)


Hodnocení:


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
2+4 =


Vítejte na mých stránkách.

Tělo člověka ponořené do horké vany způsobí vyzvánění telefonu.

23
únor
2024

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".