Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 76471
07.09.2009 22:10
Morava 27.-30.8.2009, část 1/3
autor: gerlant

Tenkrát na Moravě

Jako novinkovou řeku jsme letos chtěli sjet Opavu. Pro mnohé vlastně vůbec první moravská řeka (nepočítaje Jihlavu, která defacto není v čechách ani na moravě, ale na rodné Vysočině). Bohužel náš termín kolidoval s obdobím sucha, tak jsme na poslední chvíli přehodnotili situaci a vyrazili na Moravu, která na tom byla o pár kapek líp.

    Posádky: František a Forgy, Snáši a Milan, Tomáš a Petra a Eliška, Kuba a Ivetka, Gerlant a pan Meloun - po snědení pana Melouna se nalodila Megí a Gerry
    Jelikož u Rudy nad Moravou má moje nejdražší polovička chalupu, sešli jsme se ve středu večer tam. Opekli se buřty, přespalo se pod pevnou střechou nad hlavou a ráno jsme odcestovali do Postřelmova, kam nám přivezli lodě.

Chalupa
Ve čtvrtek ráno vyrážíme z chalupy na vlak d Postřelmova


Morava - Postřemov
Po vydatném obědě a nákupu zásob vyrážíme na vodu. Svítí sluníčko a je zase pohoda.
   

Pan Meloun
Moje milovaná žena a plavčík Gerry dorazí až o víkendu, takže háčka mi zatím dělá pan Meloun. Je to flákač největší. Ale plave. Dámy a pánové, meloun plave!
   

Eliška
Sice bez Gerrouše, ale psího plavčíka jsme ochuzeni nebyli. S Peťou a Tomášem se plavila plavčice Eliška a její obratnost s jakou pobíhala po lodi, šplhala po lanech, ráhnech a stěžních by jí mohla závidět kdekterá opice. Při potopení jejich křížníku poslední den plavby srdnatě zachraňovala celou posádku i náklad.
   

Červený mech
Na horním toku mě zaujaly břehy lemované jakýmsi červeným mechem nebo řasama.
   

Sjíždění jezu - Petra s Tomášem
Loď se řítí do rozbouřených vln, kormideník v panice opouští loď. Dopadlo to ale dobře a posádka míří do klidnějších vod.
   

Padlý strom.
Přehy Moravy lemují popadané stromy, větve zasahují i do řeky a ztěžují průplav.


Kuba a Iveta
Drsný námořník Kuba a jeho sličný háček Ivetka.
   

Čůrací pauza.
Čůrací pauza.
   

František na jezu.
František sjíždí niagárské vodopády
   

František pod jezem.
Bum bum a je dole.
   

    Sjíždění jezů s víc než metrovým přepadem sice vypadá nebezpečně, ale často je to méně riskntnější než mírumilovně vypadjící, ale zrádné jezíky. Chce to jen pevnou loď a odolnej zadek. Kdekdo si řekne, že je to zbytečný, není to žádný velký umění a jen se ničí loď, ale na druhou stranu - kdo se s tím má sakra furt přetahovat?

Gerlant nad jezem
A další blázen se chystá na seskok.
   

Gerlant nad jezem 2
Těsně nad propastí
   

Gerlant nad jezem 3
Příď už padá do hlubin.
   

Gerlant v jezu
A už se dolů řítí celá loď i s nebohým kormidelníkem


Gerlant pod jezem
Auu! Můj zadek.
   

Gerlant nad jezem 4
Loď už rozráží peřeje pod jezem.Pokračování ...


Komentáře (2)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
1+2 =


Franta 2009-09-10 10:17:33
Záčátek byl pěknej, koncem už samý volej, ale počasí nám celkem vyšlo až na tu sobotu, místama jsme si i zablbli, hlavně mezi stromama, takže nakonec spokojenost*good3*
Snáši 2009-09-08 15:07:42
Místama pěkná divočina. A až na tu střevní potvoru to bylo moc fajn.
Vítejte na mých stránkách.

Bábi sice měla proti čtení jisté námitky filosofického druhu, ale byla ta poslední, kdo by chtěl tvrdit, že knihy, zvláště ty s velkými stranami a na měkkém papíře, nemají své uplatnění.

15
prosinec
2018
so

In-počasí

Poslední komentáře:

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />

Petr
Trampský širák 2009

Renda Cais, vynikající zvukař a ještě lepší kamarád nás všechny včera 27.2.2015 opustil ve věku 51 let. Sbohem Rendo... :\'(


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".