Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 84450
07.09.2009 22:10
Morava 27.-30.8.2009, část 1/3
autor: gerlant

Tenkrát na Moravě

Jako novinkovou řeku jsme letos chtěli sjet Opavu. Pro mnohé vlastně vůbec první moravská řeka (nepočítaje Jihlavu, která defacto není v čechách ani na moravě, ale na rodné Vysočině). Bohužel náš termín kolidoval s obdobím sucha, tak jsme na poslední chvíli přehodnotili situaci a vyrazili na Moravu, která na tom byla o pár kapek líp.

    Posádky: František a Forgy, Snáši a Milan, Tomáš a Petra a Eliška, Kuba a Ivetka, Gerlant a pan Meloun - po snědení pana Melouna se nalodila Megí a Gerry
    Jelikož u Rudy nad Moravou má moje nejdražší polovička chalupu, sešli jsme se ve středu večer tam. Opekli se buřty, přespalo se pod pevnou střechou nad hlavou a ráno jsme odcestovali do Postřelmova, kam nám přivezli lodě.

Chalupa
Ve čtvrtek ráno vyrážíme z chalupy na vlak d Postřelmova


Morava - Postřemov
Po vydatném obědě a nákupu zásob vyrážíme na vodu. Svítí sluníčko a je zase pohoda.
   

Pan Meloun
Moje milovaná žena a plavčík Gerry dorazí až o víkendu, takže háčka mi zatím dělá pan Meloun. Je to flákač největší. Ale plave. Dámy a pánové, meloun plave!
   

Eliška
Sice bez Gerrouše, ale psího plavčíka jsme ochuzeni nebyli. S Peťou a Tomášem se plavila plavčice Eliška a její obratnost s jakou pobíhala po lodi, šplhala po lanech, ráhnech a stěžních by jí mohla závidět kdekterá opice. Při potopení jejich křížníku poslední den plavby srdnatě zachraňovala celou posádku i náklad.
   

Červený mech
Na horním toku mě zaujaly břehy lemované jakýmsi červeným mechem nebo řasama.
   

Sjíždění jezu - Petra s Tomášem
Loď se řítí do rozbouřených vln, kormideník v panice opouští loď. Dopadlo to ale dobře a posádka míří do klidnějších vod.
   

Padlý strom.
Přehy Moravy lemují popadané stromy, větve zasahují i do řeky a ztěžují průplav.


Kuba a Iveta
Drsný námořník Kuba a jeho sličný háček Ivetka.
   

Čůrací pauza.
Čůrací pauza.
   

František na jezu.
František sjíždí niagárské vodopády
   

František pod jezem.
Bum bum a je dole.
   

    Sjíždění jezů s víc než metrovým přepadem sice vypadá nebezpečně, ale často je to méně riskntnější než mírumilovně vypadjící, ale zrádné jezíky. Chce to jen pevnou loď a odolnej zadek. Kdekdo si řekne, že je to zbytečný, není to žádný velký umění a jen se ničí loď, ale na druhou stranu - kdo se s tím má sakra furt přetahovat?

Gerlant nad jezem
A další blázen se chystá na seskok.
   

Gerlant nad jezem 2
Těsně nad propastí
   

Gerlant nad jezem 3
Příď už padá do hlubin.
   

Gerlant v jezu
A už se dolů řítí celá loď i s nebohým kormidelníkem


Gerlant pod jezem
Auu! Můj zadek.
   

Gerlant nad jezem 4
Loď už rozráží peřeje pod jezem.Pokračování ...


Komentáře (2)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
O+O =


Franta 2009-09-10 10:17:33
Záčátek byl pěknej, koncem už samý volej, ale počasí nám celkem vyšlo až na tu sobotu, místama jsme si i zablbli, hlavně mezi stromama, takže nakonec spokojenost*good3*
Snáši 2009-09-08 15:07:42
Místama pěkná divočina. A až na tu střevní potvoru to bylo moc fajn.
Vítejte na mých stránkách.

Pokud trvá dost dlouho, stane se i hrůzovláda obdobím, na které lidé vděčně vzpomínají. Lidé totiž sice věří, že chtějí vládu spravedlivých a moudrých, ale co ve skutečnosti chtějí, je jistota, že zítřek bude stejný jako dnešek.

25
srpen
2019
ne

In-počasí

Poslední komentáře:

Valerie targova
Tenkrát v Deadwoodu

Divoky Bill a Calamity Jane mně fascinuji. Calamity jane byla totiž posedla Divokým Billem byla do něho hluboce zamilovaná všude ho doprovázela a Bill ji odmítal protože měl manželku agnes. *blum2*

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".