Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 90089
13.08.2009 01:39
Sázava 9.-12.7.2009
autor: gerlant

    Jak se již stalo tradicí, řeka kterou naše parta každoročně sjíždí je Sázava. Je to srdeční záležitost. Naše řeka. A i letos jsme si ji pořádně užili.
    Začínali jsme v kempu pod Stvořidly ve čtvrtek ráno a po čtyřech dnech jsme dopluli do Samopší.
    Do Stvořidel jsme s Megí a Gerrym vyráželi ve středu večer po práci z Prahy. Plán byl nechat auto co nejníž po řece a dojet vlakem. Není žádný div, že jsme vyrazili poměrně se zpožděním a už na dálnici do Sázavy jsme věděli že vlak nestihnem. Nic se neděje, pojedem rovnou do Ledče, vlak předeženem a nastoupíme tam. Na nádraží v Ledči Megí zjistila, že jsem se díval blbě a vlak v Sázavě bysme ještě stihli. Inu, proč ne. Zpět do Sázavy, zaparkovat a hurá na nádraží. Na nádraží jsem zjistil, že čas odjezdu jsem si nespletl, ale zastávku. Vlak totiž nejede ze "Sázava - zastávka", kde právě čekáme, ale ze stanice "Sázava". Běžíme do auta a zkušíme stihnou dojet do správné stanice. Máme na to tři minuty. Po dvou minutách bloudění v Sázavě to vzdáváme a vyrážíme znovu do Ledče. Vlak určitě předjedem a nastoupíme tam. Parkujeme v Ledči, dobíháme na nádraží a zjišťujeme, že vlak má asi 20 minut zpoždění, na odjezdu ze Sázavy ...

U ohýnku
Společenské posezení v kruhu vodáckém u ohýnku. Koluje pivíčko, vínečko, rumíček (záhadně se ztráci kdesi u Franty) a budou buřty. Hláholá se a kecá se.


Bydlení
Naše luxusní vila, 8+1.


Jez v Ledči
A už je bere proud. Sázavo, pohoupej nás.


Jez v Ledči 2
Ostře vlevo. Ber ho ber, ať tě to nehodí na stěnu.


    Bylo po deštích a Sázava byla špinavá a plná svinstva z polí. Můj plavčík Gerry je alergik a tak mu po prvním dni který proseděl na dně lodi, kde o vodu není nouze a plaváním v řece, natekl do obřích rozměrů pytlík na chlapské cennosti. A tak musel druhý den k doktorovi pro injekci. Společnost mu dělal můj sličný háček Megí, pohybovali se po souši a starali se nám o proviant.

[video nazev=#Snasi#]http://www.gerlant.cz/admin/obr/snasi.flv[/video]

Snáši v šlajsně HorkaLiják na řece.
Voda předemnou, voda za mnou, voda podemnou, voda nademnou. Druhou nejhorší vodákovou noční můrou je liják na řece. Tou nejhorší je sucho.


Zarostlé skály na břehu Sázavy.
Tam někde nahoře, mezi stromy se schovává můj háček a můj čtyřnohej plavčík. Objíždějí Sázavu autem a ze mě je osamělý říční vlk.


Koupání pod splavem
První koupající se námořník. A to dokonce dobrovolně. Řeka je po deštích plná svinsta z polí, ale Forgymu na rozdíl od mého plavčíka nic nenateklo. Alespoň se teda nepochlubil.


Sjíždění jezu.
Á šup tam. Háčka je potřeba občas pořádně zalít, aby nám neztrouchnivěl a měl sílu na další volej.


Sjíšdění šlajsnou.
Tahle šlajsna měla dole pěknej zabalák, kterej nebezpečně házel na levou zeď šlajsny. Naštěstí tam nebyl žádný káme a s trochou umu se to dalo vybalancovat. Jeli všichni, i když bez háčků, neudělal se nikdo.


    Díky strategické poloze Českého Štemberka jím projíždíme ať už se jede vrchní část Sázavy nebo spodní. Po cestě od vody na hrad na turisticky velmi rušném místě stojí hospoda, kterou každoročně navštěvujeme. Je to snad nejhorší hospoda na řece, alespoň co se obsluhy týká. S odhodláním můry, která neúnavně nalétává na rozžhavenou žárovku jsme hospodu navštívili i letos. Bylo tam poměrně prázdno, jedna rodinka u čtyřky a banda asi deseti vodáků u dlouhého stolu. Sedli jsme si vedle nich a s napětím očekávali obsluhu. Po deseti minutách se na scéně konečně objevil pingl, přinesl sousedům jeden talíř kynutých knedlíků a okázale nás ignorujíc opět zmizel. Od vodáků kolegů jsme se dozvěděli, že oni si objednali už před hodinou, mají ukrutný hlad a ty knedlíky jsou první talíř s jídlem který obdrželi. A že ty knedlíky sou studený. To byl poslední hřebík do rakve jejich trpělivosti, zvedli se, na baru se pohádali s obsluhou, zaplatili jen pití a jídlo, které jim právě začali nosit že si kuchař může strčit, však víte kam.
    Po dalších 10 minutách přišel číšník s dredama a v pankerským tričku k nám a cože si dáme k pití a k jídlu že nám rozhodně nic nedoporučuje. Dali alespoň něco teplého na zahřátí. Megí přihodila k dobru historku o tom jak kdysi našla hygiena v jednom pražském fastfoodu asi 4 druhy sperma v tatarské omáčce. Načež Snáši zamyšleně prohodil:
    "Hmm, třeba ten kuchař teď vaří tady. Asi proto mu to jídlo trvá tak strašně dlouho."

Rauchopauza
Volej a sluníčko. Signál pro rauchpauzu. Srazit lodě do katamaránu, vylovit pivko, čokoládu a oříšky, pokecat, opálit se a zdřímnout si. Nehoupat!


Gerry - zmoklá slepice
Můj plavčík - zmoklá slepice. Ač mu po ňákým svinstvu ve vodě pořádně nateklo nádobíčko, vůbec se toho nebál a neváhal zachraňovat kdejaký topící se klacek.


Holá prdel
Chlápek, co má holou prdel.


Věž hradu Pirkštejn
Hrad Pirkštejn v Ratajích nad Sázavou. (cesta do hospody)


Kuba a Gerry
Kuba se ráno probudil s přituleným Gerroušem u nohou. Že jim to ale sluší?


Peřeje pod jezem
Naše amazonky na divoké vodě.


Peřeje pod jezem 2
A tytéž peřeje v podání Gerlanta a Megí. Gerry to jistí ze břehu. Je poslední den a poslední jez. Tak si to užíváme. Někteří se rozhodli že se i vykoupou.


Na řece
Dojezd k vlaku. Je krásně, pohodiča a trošku smutek, že už to zase končí.


Posezení na zahrádce
Je zabaleno a lodě vráceny Marušce. Vlak nám jede za hodinku, tak ještě v klidu poobědváme.


Dva a pes.
Příchod na zastávku v Sampších.


Komentáře (1)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
1+2 =


Sičák 2009-08-13 16:15:45
Tak ahóóój *hi*. Jak píše kolega vodák, zase jedno obzvláště vypečené a podařené dobrodružství na Naší Sázavě. Vody dostatek, účast nadmíru kvalitní a výkony na řece i mimo ni excelentní. Prostě letní pohoda s jedním deštěm a nateklým pytlíkem. Co víc si přát?
Vítejte na mých stránkách.

Mnoho mužů si myslí, že do kněžského stavu byli povolání z vyšší moci, ale ve skutečnosti je tam povolal jejich vlastní vnitřní hlas, který říkal: „Je to lehké zaměstnání, v teple, pod střechou, nebo bys snad chtěl být oráčem jako tvůj otec?“

25
únor
2020
út

In-počasí

Poslední komentáře:

Valerie targova
Tenkrát v Deadwoodu

Divoky Bill a Calamity Jane mně fascinuji. Calamity jane byla totiž posedla Divokým Billem byla do něho hluboce zamilovaná všude ho doprovázela a Bill ji odmítal protože měl manželku agnes. *blum2*

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".