Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 138702
08.09.2009 13:38
Trampský širák 2009, část 1/2
autor: gerlant

    Trampský širák u Štoků na Vysočině patří mezi nejkrásnější festivaly léta. Proto jsem neváhal a malebné údolí Hanesova mlýna navštívil po roce znovu. Program na první zářijový víkend byl pestrý a lákavý jak pro páteční večer, tak pro celou sobotu.

    Pátek: Tomáš Linka a Přímá linka, Zdeněk Hamřík, Umí hovno, Strašlivá podívaná, Rangers, Domino, Věra Martinová
    Sobota: Čechomor, Janoušek - Vondrák, Frýda & company, Stráníci a Míra Olšanec, Kobylky (divadlo), Karel Macálka, Pacifik, Pavel Dobeš, Jitka Vrbová a Standa Chmelík, Hop Trop, Tempo Di Vlak, Nezmaři, Marien, Žalman a spol.
    U táboráku hráli a zpívali až do rána: Marien, Víťa Troníček & spol., kolemjdoucí
Krátce o cestování
    Gerlant: Z domova jsem vrážel s necelou hodinovou rezervou, která se po výjezdu z Prahy smrskla na necelou třičtvrtěhodinu a po uzavírkách na D1 na necelou půlhodinu. Po sjezdu z dálnice jsem měl být ve Štokách podle GPS za 5 minut. Ale ejhle. Na všech příjezdových cestách do Štoků ze západu byla uzavírka. GPS zmatená, řidič nasraný, stovkou jezdil přes vesnice ... No, asi na po čtvrté jsem do Štoků dojel a propásl jen začátek vystoupení Tomáše Linky.

    Snáši: Jel autobusem z Třebíče do Jihlavy, kde ho měl vyzvednout František. Velkou krosnu strčili s řidičem do úložného prostoru. V Jihlavě Snáši vystoupil. V Jihlavě Snáši vystoupil a čeká až mu řidič otevře a vyndá bágl. Řidič zavírá dveře a autobus odjíždí i se Snášiho báglem v útrobách... Naštěstí právě přijel František, a než se Snášimu podařilo přes dispečery provolat k řidiči, dostihli autobus na zastávce u Bosche, smykem zablokovali autobusu cestu, vyběhli s basebolovýma pálkama, vymlátili z řidiče batoh a odjeli ztratit se v davu trampů na Širáku.

    Víkendové počasí bylo oproti loňským tropům poněkud vlhčí, větrnější a chladnější, ale nic co by čundráka s ušima hladovýma po muzice odradilo.

Tomáš Linka a jeho Přímá Linka
Tomáš Linka a jeho Přímá Linka
   

Tomáš Linka a jeho Přímá Linka 2
Foukačka je můj nejoblíbenější nástroj a Tomáš Linka je českou legendou foukací harmoniky.
   

Tomáš Linka a jeho Přímá Linka 3
Repertoár Přímé linky je průřezem Tomášova muzikantského života.
   

Tomáš Linka a jeho Přímá Linka 4
Od písniček Michala Tučného z dob Greenhornů, přes Fešácké hity až po, u nás vzácnou jako šafrán, moderní country music.
   

Zdeněk Hamřík
Zdeněk Hamřík vítězl českého národního finále 42. ročníku Porty v Řevnicích u Prahy.


Umí hovno
Umí hovno
   

Umí hovno 2
Jihlavská kapela á la Šlapeto s Hašlerovkami, trampárnami a pakárnami.
   

Strašlivá podívaná
Strašlivá podívaná
   

Strašlivá podívaná 2
Plzeňská folková kapela s historickým nádechem.
   

Strašlivá podívaná 3
Vesměs energické písně co mají šmrnc, kapele to pěkně šlape, příjemné překvapení večera.
   

Rangers
Rangers


Rangers 2
Historické Plavce Honzu Vančuru a Mirka Řihoška doplňují Max Presser, Karel Macálka a František Goliš Drápal.
   

Rangers 3
Hrají se převážně písně ze "zlaté éry" Rangers, tedy do roku 75.


Rangers 4
Až na vyjímky pochybných hitů typu Promovaní inženýři a Trpasličí svatba.
   

Domino
Domino, skupina čerpající z moravského folklóru.
   

Věra Martinová
Věra Martinová
   

Věra Martinová 2
Věra nám nabídla prakticky stejný program jako při loňském vystoupení na Širáku, včetně svého doprovodu, sestry Lenky Slavíkové a úžasného Jamie Marshalla.


Věra Martinová 3
Krátké sólové vystoupení Jamieho chrapláku s autorskými písněmi je třešničkou na dortu pátečního večera. Děkujeme.


    Pátek skončil a zbývalo už jen někde složit hlavu, abch byl čilý na sobotu. Nakonec jsem složil zadní sedačky a vyspal se v autě v kufru. Ráno dokonce vysvitlo sluníčko a za sklem auta krásně hřálo.


Pokračování ...


Komentáře (1)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
2+4 =


Petr 2015-02-28 12:45:38
Renda Cais, vynikající zvukař a ještě lepší kamarád nás všechny včera 27.2.2015 opustil ve věku 51 let. Sbohem Rendo... :\'(
Vítejte na mých stránkách.

Shromážděná společnost přestala jako na povel mluvit a zírala na něj pohledy počestných venkovanů, které dávaly tušit, že za dvě pinty piva vás ochotně praští do hlavy lopatou a tělo za úplňku zahrabou do kompostu.

30
květen
2024
čt

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".