Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 76471
04.12.2009 15:27
Typičtí Tarantinovi pancharti
autor: gerlant

plakat Hanebny pancharti
Hanebný pancharti, 2009

cz: Hanebný pancharti
orig: Inglourious Basterds

Drama / Válečný
USA / Německo, 2009, 153 min

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, ...
    Hanebný parchanti - typická Tarantinovka. Krátké epizody (kapitoly), z různých prostředí, které na sebe přímo nenavazují, tentokrát chronologicky seřazené. Většina epizod je divadelně verbální konfrontací ústředních postav v jedné scéně, byť s brinatně vybroušenými dialogy a s překvapujícím zakončením. Navíc vše komiksově vybarvené, s ostrými konturami, sterilnější než nejmodernější IT laboratoře. Díky tomu i scény, které by mohly být nechutné - jako skalpování či vyříznutí kříže do čela - vyvolají asi stejné emocionální rozrušení jako v knihách Karla Maye. Nic proti, ale k  filmu, který měl být poctou špinavým válečným filmům a zaprášeným spaghetti westernům mi tahle stylizace moc nesedí. Nekoná se žádné napětí, znechucení, strach ani legrace. Divák se jen královsky baví.   
    A Hans Landa (Christoph Waltz) a Aldo Raine (Brad Pitt) jsou prostě cool a soundtrack také.
    Nekoná se tedy žádný posun v režisérově tvorbě, servíruje nám stále stejnou porci nehloupé zábavy. A chceme vůbec něco jiného?

Hodnocení:
super


Aldo Raine (Brad Pitt)
Aldo Raine (Brad Pitt)
Hans Landa (Christoph Waltz)
Hans Landa (Christoph Waltz)


Komentáře (0)
Jméno:
Komentář:

Kód (Napište výsledek slovem. Např 7+4 = jedenact):
2+4 =


Vítejte na mých stránkách.

Jak tvrdí filozof Li-tin O'Wevidle, jediná věc, která je rychlejší než obyčejné světlo, je monarchie. Tento objev chtěl využít k vysílání zpráv, měl nesmírně ambiciózní plány, které dokonce zahrnovaly opatrné mučení menších králů s úmyslem modulovat vysílaný signál, ale k jejich dalšímu rozvinutí už nedošlo, protože v té chvíli bar zavíral.

15
prosinec
2018
so

In-počasí

Poslední komentáře:

tom75p
Povijan českého folkrocku

Vyrůstal jsem na deskách Porta,takže jsem Čaj ve třech od Povijanu znal.A nelíbil se mi.Bylo mi kolem 14-16.Co to jako má společnýho s trampskou hudbou?A pak jsem vyrost,a spousta těch trampskejch věcí se mi líbit přestala a Povijan se mi líbit začal.A za dalších pár let jsem díky youtube zjistil , že tam byl F.Černý. A taky,že existuje regulérní deska. Čaj ve třech dneska vyloženě žeru-live verze se mi líbí víc.Banální příběh o vývoji názoru a zjišťování nových skutečností.

Ondra
Zachrání českou country pivní zelenáč?

Na váš názor sere pes.
<img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />

Petr
Trampský širák 2009

Renda Cais, vynikající zvukař a ještě lepší kamarád nás všechny včera 27.2.2015 opustil ve věku 51 let. Sbohem Rendo... :\'(


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".