Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 138702
Články v kategorii ...

Muzika; 14.06.2012 08:39; Komentáře (0)

Lucie na lavičce

Před nedávnem jsem tu zveřejnil své dojmy z koncertu Lucky Redlové. Dnes přidávám drobnou ukázku z jiného Lucčina vystoupení, kterou jsem našel na youtube. Shodou okolností píseň, kterou nenajdete dosud na žádné studiovce - tak snad příště a prosím, bez cenzury a úprav v textu.

 Muzika; 03.06.2012 11:01; Komentáře (0)

Thalie pro Bokomaru

Svým způsobem zatím poslední album brněnské Bokomary, Cenathalie, bylo jedním z nejlepších roku 2005 a je také mým nejoblíbenějším albem skupiny. Tématické album z divadelního (a bonusově literárního) prostředí je přeplněné vyšperkovanými texty ve kterých má své místo humor, sarkasmus, narážky, příběhy ze života, dvojsmysly ... z dílny Milana Jablonského a pestrými melodiemi a aranžemi Luboše Javůrka. Více se nebudu rozepisovat, ale jak se říká: Je to moje srdeční záležitost.

Ukázky z alba:Křest Křižovatky
21.05.2012 05:00; autor: gerlant; komentáře (0)

Mezi mladé folkaře, kteří se dokázali prosadit, vyprofilovat a zařadit své jméno mezi stařičké legendy patří určitě i Lucka Redlová. Po vydání své první sólové víceméně akustické desky si pořídila kapelu, přitvrdila do folkrocku a vydala album druhé - Křižovatka. Jak už to tak bývá, na album navázala křtící šňůra, na kterou přilétl i producent, americký muzikant, muzikolog a profesor Tim Eriksen.


Muzika; 02.05.2012 16:24; Komentáře (0)

Píseň neznámého písničkáře

Jirka Tvrz, ostravský písničkář

A ještě jedna - odkaz na archiv J.Nohavicy:

http://www.nohavica.cz/cz/tvorba/archiv/panove_nahore/tvrz_halloboy.mp3

Pokud by o tomhle chlapíkovi věděl někdo něco víc, nechť napíše do komentáře. Budu rád.Muzika; 23.04.2012 12:14; Komentáře (0)

Popíčkář Slávek

Tak kdyby mi tohle někdo pustil a řekl mi že to je písnička Slávka Janouška asi bych si poklepal na čelo a pokud bych u toho něco pil, vyprsknul bych mu do obličeje.

 

JSME TAK STEJNÍ (Petr Bende / Slávek Janoušek)

 

Petr Bende bylo jméno o kterém jsem měl podvědomí, že existuje a že snad patří mezi ty lepší mladé popíčkáře. Když jsem se dočetl, že prošel jednou z těch hloupatých televizních hudebních soutěží o dost u mě klesl. Ale koneckonců, nezjevil se z ničeho nic, vypracovával se již od malička a soutěž využil jen k přístupu k masám a větším penězům, což si jistě zaslouží, pokud je to to po čem touží.

Proč ale o Petrovi píšu - zaujalo mě jeho aktuální album Trojka (2011) a skutečnost, že s pokorou uznal, že jako textař ještě není na dostatečné úrovni a pro pomoc sáhl do vod mladých folkařů. Obrátil se na Textovou dílnu Slávka Janouška, kde mladí básníci (rozuměj čeští folkaři pod 50 let) vystavují své texty a navzájem si je rozebírají a dolaďují pod Slávkovým patronátem. Petr a Slávek pak vybrali 15 příspěvků, které jsou s Petrovou hudbou na albu. Vyšla tak popová deska s kvalitními texty neotřelých autorů. Sympatické.

Zůčastnění textaři na albu: Slávek Janoušek, Ivo Cicvárek, Petr Bende, Arnošt Frauenberg, Marek Vojtěch, Lada Šimíčková, Michal Černík

P.S.: Když už člověk , není těžké si představit píseň Jsme tak stejní v podání autora textu. Rukopis je znát.

P.P.S.: Na albu Trojka si Slávek i zazpívalCountry bokovka
11.04.2012 05:00; autor: gerlant; komentáře (0)

Ilon Leichtová - Cross Country (2011)

 

1. Esa; 2. Pláč a prach; 3. Jolene, mou lásku nenič; 4. Klaun; 5. Pařížská; 6. Tam v Ghettu; 7. Tísňové volání; 8. Stáž Tvých snů; 9. Buď jak buď; 10. Malá dáma; 11. Jolene

Celkový čas: 36:25

Datum vydání: 25.07.2011

Good Day Records

 

Rok 2011 byl pro českou country dalo by se říci veleúspěšný. Na přelomu s rokem 2010 vyšel Dvojitej Worel a o prázdninách překvapila s albem plným moderní country první dáma českého bluegrassu Ilon Leichtová.


Muzika; 29.03.2012 14:32; Komentáře (0)

Zemřel Earl Scruggs

Bluegrassová legenda a inovátor hry na bendžo Earl Scruggs zemřel ve věku 88 let, 28. března 2012 v Nashville.

 

 

Scruggs hudební svět obohatil o techniku hraní na bendžo, když ve čtyřicátých letech poprvé na veřejnosti vybrnkával melodii třemi prsty. Tento způsob hraní od něj převzaly generace dalších hráčů a v podstatě nahradil dosavadní rytmickou pětiprstou techniku, čímž bendžo povýšil ze součásti rytmické sekce na plnohodnotný sólový nástroj.Muzika; 27.03.2012 12:01; Komentáře (0)

Bůčkův progres

Osud (Váně / Kopta)

Horečným jarem stráně voní, příroda touží růst
Milencům končí dlouhý půst, dny letí jako stádo koní
Motýl motýla loukou honí, píseň dere se z úst

Osud má ale sílu sloní, mám se ho právo bát
Zákeřnou ránu umí dát, tomu kdo hlavu k růži skloní
Nebo rukou si oči cloní, nemám, nemám ho rád

Proklínám chladný sníh a mráz, proklínám paní s bílou kosou
Obchází pořád kolem nás, obchází jarní ranní rosou

Horečným jarem stráně voní, příroda láme mříž
Opouští kdekdo zimní skrýš, modravé zvonky v trávě zvoní
Bříza léčivou mízu roní, pojďme k životu blíž

Proklínám chladný sníh a mráz, proklínám paní s bílou kosou
Obchází pořád kolem nás, obchází jarní ranní rosou

 

V dobách, kdy ještě česká folková skupina Kamelot nebyla jen Roman Horký, nazpíval si na singl Rio/Hardegg skvělý zpěvák a bohém Radek Bůček Michal nádhernou píseň Pavla Váněho s textem Pavla Kopty Osud.

Osud má v Bůčkově civilním podání (jen s kytarou) a v kontextu s interpretový osudem tak silnou atmosféru, až běhá mráz po zádech.

 

Sluší se uvést také vynikající autorskou verzi brněnského legendárního Progresu 2 z koncepčního alba Mauglí.

 

P.S.: Při hledánínějaké Radkovy fotografie jsem narazil na jednu takovou pěknou ...

Prázdniny v Telči: All star českého folku.
Prázdniny v Telči: All star českého folku.Muzika; 22.03.2012 10:13; Komentáře (0)

ČMHS+ZNC=Taknatudu, part2

Hudební soubor TAKNATUDU vznikl v průběhu roku 2006 ze spolupráce dvou hudebníků - Pavla MARŠÍKA a Michala PAVLÍKA. Ve své původní tvorbě se snaží klást důraz na výrazově hlubší rockovou muziku s náročnějšími hudebními party, bohatými harmoniemi, melodiemi a rytmy. (zdroj: web)

Proč mě ovšem tento hudení soubor zaujal především: Jako textař na albu Taknatudu spolupracoval kmenový člen - basák, textař a grafik mé oblíbené legendární punk-folkové skupiny Znouzectnost, Olda Golda Neumann.

Jinak Michal Pavlík je jak známo čellista Čechomoru (ČMHS) a kdysi i on hostoval na albech ZNC.

 

REKLAMNÍ CRUSADE

Hudba: Pavek Maršík / Text: Oldřich Neumann a Michal Pavlík

 

Nadávají řvou, že je život zlej
Mumlají a mručí že nás doba mučí
A jak bývalo
Už nic není
Na okraji města
Do eldoráda cesta je
A hned teď
Vítězí reklamní crusade

Kam to všichni jdou
Kam se cpou
V běhu nepostačíš
Ani když se tlačíš
Se svým vozíkem
Kam to jdou
Na závodní dráze
Nenakoupíš draze dělej

 

Hned! Teď!
Je styl reklamní crusade
Hned! Teď!
Styl reklamní crusade


 

Kam to všichni jdou
Jako zombie tmou
Ne - není to láska
To na jistotu sázka
Tady vítězí
S armádou falešného grálu
Teď zaútočí spolu

 

Hned! Teď!
Je styl reklamní crusade
Hned! Teď!
Styl reklamní crusade
Styl reklamní crusade
Styl reklamní crusade

 

Svítá a bílá mlha mizí jako dým
Chrámu dveře slunce pozlatí
Zítřek složí chudí duchem k ránu na oltář
A budou první z posledních
Abraxa Dabraxa
14.03.2012 05:00; autor: gerlant; komentáře (0)

Bafalo - Žena-ďábel (1999)

 

Už mě to tu nebaví; Čas; Žízeň a žal; Bílý myšky; Kakamilo; No tak půjdem dál; ...o duši; Scotland; Dr.Jackyl, Mr. Hyde; Chameleon; Jen do mě; Rafičkou hodinek; Žena-ďábel; Dolů k nám

Sestava: Petr Maršík-basa, Karel Slavík-foukací harmonika, Petr Vošta-banjo, Jan Seidl-banjo, Slávek Forman-housle, Petr Chrobák-kytara + hosté

 

Bafalo - Quo Vadis (2001)

 

Chci Tě vzít; Quo vadis; Requiem pro jednoho z dvou; Zas; Valčík; Žabajka man; Falešnej hráč; Ptáci; Nevěra; Tělo na obtíž; Little Jane; Únik; Hrábě live in Kocour

Sestava: Michal Braxatoris, Viktor Levitus, Petr Maršík, Karel Slavík, Petr Vošta

 

Na přelomu 20. a 21. století u nás fungovala žánrově nezařaditelná a do značné míry originální kapela Bafalo v čele s osobitým frontmanem Michalem Braxatorisem.


Muzika; 08.03.2012 07:59; Komentáře (0)

Housle jako elektrická kytara

Jerry Goodman je vynikající americký houslista, zakládající člen slavné jazz-rockové formace Mahavishnu Orchestra známého kytaristy Johna
McLaughlina (v původní formaci hrál na piáno také český emigrant Jan Hammer).

Jerryho Goodmana jsem poznal na nepřekonatelném albu The Stranger's Hand, kde mě okouzlil svoji geniální hrou na elektrické housle. Když jsem některé songy pouštěl svým známým rockerům, nedokázali pochopit, že tam nikdo opravdu na žádnou elektrickou kytaru nehraje.

 

 Muzika; 27.02.2012 08:43; Komentáře (0)

Země folkových písní

Nostalgická vsuvka: Začátky mého objevování vod folku. Myslím toho aktivního zkoumání. Je to dávno, je to dávno, ...

 ČlánkyČlánky 13-24 z celkem 104   
Nejnovější | Novější | Starší | Nejstarší
Vítejte na mých stránkách.

„…Já jsem tvá nejhorší noční můra!“ odpověděl mu Časnačaj vesele. Muž se otřásl. „Myslíte tu s obrovskou hlávkou zelí a vířící věcí s čepelemi?“ … „Ne, já jsem ta, kde se najednou odnikud vynoří chlap a udělá z vás studenou mrtvolu.“ Strážný se najednou spokojeně usmál. „ Jo tahle,“ přikývl, „ale ta není zrovna nijak zvlášť –“

30
květen
2024
čt

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".