Naše fórum - Sičákův web
Soukromé akce


Přístupů na web: 140555
Články v kategorii ...

Muzika; 22.02.2012 13:47; Komentáře (0)

Královská vzducholoď

Freddie Mercury Tribute Concert, rok 1992.

 

Robert Plant & Queen - Innuendo / Kashmir / Thank You

 

Robert Plant & Queen - Thank you / Crazy little thing called loveMuzika; 31.01.2012 11:09; Komentáře (0)

Čertiska na zastávce

V pohnuté atmosféře léta 1983 se dala dohromady skupina, v níž se setkali právě jedni z průkopníků hnutí punk na Plzeňsku – kytarista a zpěvák Déma (ex-Kuličkové ložisko), bubeník a zpěvák Jožžin, později je oba doplnil baskytarista Bowí. A nazvala se dle jedné vísky na železniční trati Plzeň – České Budějovice Zastávka Mileč.

Skupina toho příliš nenahrála, dvakrát si střihla vystoupení před svými oblíbenými Bon Pari a v září 1984 měla derniéru na punkové svatbě ve Slunečné u České Lípy. Mezitím ale stačila natočit ve zkušebně již zmíněných příbramských novovlňáků hodinový záznam, jež vešel ve známost pod názvem Zzzzzzz Mmmmmmmm. Punkový publicista F. F. o kazetě v knize Kytary a řev píše (zkráceno): „Hudba Z.M. zní trochu jako domácí protipól The Clash, včetně vlivů klasického rock´n´rollu a reggae. Jednoduchý, úderný ´lidový punk´s čistým zvukem a povětšinou melodickým zpěvem. Texty Zastávky zcela věrně odrážejí dobu a místo svého vzniku – nenávist k vekslákům a diskofilům (´Dyskáč je běs´, ´Vekslák´), radostné budování socialismu u ponku ve Škodovce (´Do práce´) a samozřejmě i punková rebélie v časech honů na čarodějnice (´Konec upalování, parchanti´). Většina skladeb je ale spíš srandovních, třeba ´Nemám auta rád´, inspirovaná dobou, kdy se plzeňští punkové přesouvali na koloběžkách.

Nicméně tlaky ze strany tajných (nepomohlo ani přejmenování se na M.P. provoz) a blížící se vojna nakonec dovedly Zastávku Mileč k rozpadu. Po absolvování dvouletého zeleného běsu pak DémaJožžinem a dalším bývalým členem Kuličkového ložiska Cainem založili v roce 1986 kapelu Znouzectnost, přičemž se v ní na konci dekády objevil i další borec ze Z.M. Bowí. To už ale bicí soupravu neobsluhoval plzeňský „malcolm“ Jožžin, neboť ho na konci roku 1987 jeho těžké depresivní stavy nakonec dovedly k sebevraždě…

-zdroj: Bigbít-

 

Zastávka Mileč - Čerti
Zastávka Mileč - Nemám auta rád


Muzika; 10.01.2012 12:45; Komentáře (0)

Prehistorická Bokomara

Vystoupení Krychle z roku 1989, hostem byla skupina Bokomara.

 

S Lubošem Javůrkem hraje na příčnou flétnu Vítek Odstrčil, zpívá Zita Hvězdová, sólovou kytaru by měl hrát Ivoš Cirbus, text je z dílny M. IllyMuzika; 04.01.2012 13:00; Komentáře (0)

Blackgrass a whitepunk

Na své velmi zdařilé druhé album umístila slánská bluegrassová kapela Minaret odvážně hitovku punkových Totáčů. Jak spolu tyto dvě kapely souvisí si můžete přečíst napříklat na bookletu alba Minaret a poslechněte si jak vypadá punk v bluegrassovém podání:

 

Minaret 2010 Totální nasazení 1996


Muzika; 23.12.2011 05:00; Komentáře (0)

Neckářovo Hallelujah

Blíží se nám Vánoce, pojďme se dostat do nálady. Na podzim měl premiéru na české poměry zajímavý film Alois Nebel s vyvedeným soundtrackem. Mediálně se prosadila zejména píseň Půlnoční v podání matadora české pop-rock scény, Václava Neckáře. Půlnoční je na hraně mezi křehkou, jemnou písničkou a kýčovitým patosem. Zejména díky upřímnému, rozechvělému projevu pana Neckáře ale geniálně vybalancovaná. V podání autora Jaromíra Švejdíka je také krásná, ale zdaleka ne tak působivá.Vypsaná fixa dostala novou náplň
20.12.2011 05:00; autor: gerlant; komentáře (0)

Vypsaná fiXa - Detaily (2011)

Show pana Loba, Diskokaktus, Detaily, Bubetka, Mentální dávidlo, Bibi Balderis, Vše za 39, Schovaná, Nájemník, Lujza a Telma, Jizvy, Dohasnul

Celkový čas: 40:30

San Piego Records 2011

 

Máme období výpočetní techniky. Elektronické komunikace. Případně je po ruce tiskárna. Takže když už nějakou začnu hledat tak to musí bejt. A potěší, když je použitelná a není zrovna vypsaná. Fixa.


Muzika; 12.12.2011 15:47; Komentáře (0)

Padlej COP

COP PF 2012Uplynulo dlouhých 8 let a my se konečně dočkali. Světlo světa spatřilo nové CD plzeňského COPu jménem Padlej anděl. Pokud byl někdo lehce rozpačitej z předchozího Jedním tahem, z Padlýho anděla nemusí mít strach. Je to 50 minut našlápnutých tradičně copácky dravým bluegrassem. Až na pár výjimek se jedná převážně o novinky. Krom Míši Leichta se autorsky podílel Jirka Vopava, ex houslista Jerry Štěrba, nový člen Pepa Malina a najdeme tu instrumentálku Martina Fridricha i nějaké převzaté skladby s českým textem. Třešničkou na dortu je tubová úprava Chaloupkova Černýho pasažéra. Nahrávalo se u Samsona, bez hostů. A přátelé, je to BOMBA!
Takže: Volte COP!

 Muzika; 30.11.2011 14:58; Komentáře (0)

Ze zlatého fondu českého bigbítu

Jedna z nejkrásnějších písniček českého bigbítu, Sluneční hrob (Blue Effect)

 Vydatná porce worlí muziky
21.11.2011 05:00; autor: gerlant; komentáře (0)

Double Eagle - Dám ti křídla orlů (2010)

 

Láska je past; Pátek; Válečník; Do tmy se koukej; Smutný ráno; O trochu výš; Barovka; Cizinci; Hej pane,nebe je zlatý; Tak jen dál; Párty; Cesta; Dám ti křídla orlů; Motel; Na lásku lék já neznám; Pá,pa,pá,pá

Celkový čas: 63:52

Double Eagle: Antonín Kny, Petr Kocman, Pavel Kaiser, Zdeněk Hradecký, Martin Melničenko a hosté

Double Eagle Records

 

Není to ještě tak dlouho, co jsem s minimem nadsázky prohlašoval, že česká country neexistuje. Ani Michal Tučný, který rád hlásal, že miluje moderní country, neměl koule příliš vybočovat z toho českého country paskvilu. Ono se není ani čemu divit - kde není poptávka, nevyplatí se nabídka. Jižanský rok, který byl jeho pokusem alespoň trochu vystoupit ze zavedeného koryta, určitě nepatří mezi nejoblíbenější alba jeho davu fanoušků.

V roce 2011 se, zá se, začíná blýskat na lepší časy.


Muzika; 17.11.2011 08:36; Komentáře (3)

Sedmnáctý listopad

Sedmnáctého listopadu
(h+t: Jaroslav Samson Lenk)

Až nám smůla naprší a ticho sedne do uší, tak vejdi,
svobodo má ztracená, holka moje bez věna, tak vejdi,
věrná milá tuláků, stará hrozbo hlupáků, vejdi dál,
umazaná od frází, ptej se, komu nescházíš
z těch, kdo tě znal, z těch, kdo tě zval.

Zmizelas' jak za vraty vdaný krásky copatý, má milá,
pravdo, kde zvoní tvůj smích, prý za dráty na kopcích, kdes' žila,
pořád dlouze hledaná, i když nemilovaná na přání,
vzbudí horu rytířů, kdo tě prodá verbířům
na spaní, na spaní.

Kdo ví, kdo vás obě shání a není sám,
posedlý jediným přáním pozvat vás k nám.

Kampak že vás zaseli naši chlapci veselí, kdo poví,
vzpomínají pořád míň v dlouhé honbě za štěstím, no a neví,
s pivní pěnou ve vouse, s životem když nervou se, že dojel vůz,
v uších tóny křídlovek, kolem spěchá jiný věk,
jiný blues, jiný blues ...

 Muzika; 08.11.2011 05:00; Komentáře (0)

Krátký most mezi filmem a muzikou

Není vyjímkou, když se úspěšný herec vydá zkusit i kariéru muzikantskou. A nemusí to dopadnout nijak tragicky. Pro oskarového herce Jeffa Bridgese je muzika zdá se jen příležitostným koníčkem. A svým koníčkům se věnujeme s láskou a často precizněji a zodpovědněji než hlavnímu zaměstnání, že? Pro pořádek, Jeff Bridges je bezpochyby skvělý herec a platí na něj i ta záležitost s koníčky.

Albem Jeff Bridges (2011) navazuje na svoji roli stárnoucího countryového písničkáře ve filmu Crazy Heart a na spolupráci s legendárním producentem T-Bone Burnettem (např. Alison Krauss & Robert Plant: Raising Sand). Doborucuji recenzi na musicserver.cz a za mě jen: velmi, velmi dobré. A tradičně ukázky:

 

Evidentně hit pro rádia ala současný střední proud country takřka postrádající rukopis Burnetta .
What a Little Bit of Love Can Do, Writers: Stephen Bruton, Gary Nicholson

 

Asi nejlepší píseň alba, krásná náladovka.
Slow Boat, Writers: Bridges, Burnett, Thomas CobbMuzika; 21.10.2011 10:44; Komentáře (0)

Záhrobní Rock'n'Roll

Není to tak dlouho, co jsem se tu rozplýval nad veselým albem Doctora Pečeného Rock'n'Roll Zombie. Teď si ho můžeme připomenout novým klipem k titulní písni.

 ČlánkyČlánky 25-36 z celkem 104   
Nejnovější | Novější | Starší | Nejstarší
Vítejte na mých stránkách.

Jak tvrdí filozof Li-tin O'Wevidle, jediná věc, která je rychlejší než obyčejné světlo, je monarchie. Tento objev chtěl využít k vysílání zpráv, měl nesmírně ambiciózní plány, které dokonce zahrnovaly opatrné mučení menších králů s úmyslem modulovat vysílaný signál, ale k jejich dalšímu rozvinutí už nedošlo, protože v té chvíli bar zavíral.

23
červen
2024
ne

In-počasí

Poslední komentáře:

Daniel
Nové web stránky

Opět jsem zavítal na tento prima blog a nemohu se odtrhnout od kategorie "Legrácky". Veškeré příspěvky, které tam jsou uvedeny, se přesně trefují do mého humoru, takže mohu říct, že jsou mým "šálkem kávy" a popravdě se jich nemohu téměř nabažit. Kéž by existovalo více blogů, jako je tento. Dávám 10 bodů z 10 !!! *good3*

Daniel
Nové web stránky

Moc pěkný blog, mám velmi rád Františka a Honzu Nedvěda, takže jsem ve svém živlu a tento web je mým denním chlebem. *preved*

Roman
Nové web stránky

Moc hezké stránky <img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" /><img src=" style="float: none; vertical-align: text-bottom; margin: 0px; padding: 0px;" />


Web by "Gerlant", designed by "Gerlant".